Trwa ładowanie...
15-05-2013 10:06

Niemcy - TOP 100 atrakcji

Niemiecka Centrala Turystyki ogłosiła wyniki ankiety na temat Niemiec jako kraju turystycznego. TOP 100 atrakcji w Niemczech wybrało 15.000 zagranicznych turystów.

Niemcy - TOP 100 atrakcjiŹródło: Thinstockphotos, fot: WP
d37e7yn
d37e7yn

Niemiecka Centrala Turystyki ogłosiła wyniki ankiety na temat Niemiec jako kraju turystycznego. TOP 100 atrakcji w Niemczech wybrało 15.000 zagranicznych turystów.

Zamek Neuschwanstein cieszy się największą popularnością wśród zagranicznych turystów odwiedzających Niemcy. Na drugim miejscu listy hitów znajduje się Europa-Park Rust, a na trzecim katedra w Kolonii, zabytek światowego dziedzictwa UNESCO. Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) po raz drugi przeprowadziła ankietę zwracając się do zagranicznych turystów, aby wybrali największe atrakcje turystyczne Niemiec. Od 1 lipca do końca marca 2013 zainteresowani mieli możliwość wzięcia udziału w ankiecie opublikowanej na stronie internetowej www.germany.travel.

d37e7yn

Ankietowani wymienili w sumie ponad 700 konkretnych atrakcji turystycznych. DZT odnotowało ponad 46 000 kliknięć w dostępną w 26 językach ankietę. Nowe wyniki zostaną wprowadzone do aplikacji „TOP 100 Niemiec”, która od 2012 dostępna jest w języku angielskim i niemieckim w sklepie internetowym App-Store i w wersji na Androida. Dzięki niej zagraniczni turyści planujący wycieczkę do Niemiec mają łatwiejszy dostęp do informacji o atrakcjach i ciekawostkach danego miejsca. Aplikacja zawiera krótki opis każdego obiektu, zdjęcia i informacje o godzinach otwarcia, cenach biletów i możliwościach dojazdu
* Ranking TOP 10*
1: Zamek Neuschwanstein, Schwangau/ Füssen, Bawaria
2: Europa-Park, Rust, Badenia-Wirtembergia
3: Katedra w Kolonii, UNESCO, Nadrenia Północna-Westfalia
4: Brama Brandenburska, Berlin
5: Mur Berliński (East Side Gallery, Mauerpark, Mauerweg etc.)
6: Skała Loreley UNESCO-Górna Dolina Środkowego Renu, Nadrenia-Palatynat
7: Naturparks im Schwarzwald, Badenia-Wirtembergia
8: Zamek Heidelberg, Badenia-Wirtembergia
9: Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, UNESCO - Klasztor na wyspie Reichenau, Lindau, prehistoryczne osady palowe, zamek Meersburg, Badenia-Wirtembergia
10: Wyspa Muzeów, UNESCO, Berlin

Równomierne rozmieszczenie geograficzne 100 najważniejszych atrakcji turystycznych potwierdza, że wszystkie niemieckie kraje związkowe dysponują ciekawymi miejscami. Największą popularnością wśród gości zagranicznych cieszą się obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: wśród wszystkich 37 obiektów UNESCO znajdujących się w Niemczech, aż 19 znalazło się na liście TOP 100.

d37e7yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37e7yn