Trwa ładowanie...
d445qhr
x-news/RUPTLYx-news
wielka brytania

Pestaurant - mobilna restauracja z robakami

Pestaurant to nazwa sieci mobilnych restauracji, stworzonych by edukować ludzi w dziedzinie spożywania robactwa. Serwowane są w nich „wyjątkowe” dania – wszystko zawiera różnego rodzaju insekty. Choć wyglądają mało apetycznie, są źródłem sporej ilości białka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pestaurant - mobilna restauracja z robakami
(screen)
d445qhr

_ Pestaurant _ to nazwa sieci mobilnych restauracji, stworzonych by edukować ludzi w dziedzinie spożywania robactwa. Serwowane są w nich „wyjątkowe” dania – wszystko zawiera różnego rodzaju insekty. Choć wyglądają mało apetycznie, są źródłem sporej ilości białka.

Pierwsza _ Pesturant _ przyjęła klientów 15 sierpnia 2013 r. w centrum handlowym One New Change w Londynie. Ta mobilna jadłodajnia została stworzona w 85. rocznicę powstania brytyjskiej firmy Rentokil. Zajmuje się ona oczyszczaniem domów i biur z insektów oraz innych szkodników, a także produkcją preparatów chroniących przed ich ponownym pojawieniem się. Pracownicy restauracji nie tylko *serwują za darmo *przygotowane na różne sposoby robaki, zarówno w wersji na słono jak i na słodko, ale i odpowiadają na wszelkie pytania związane z insektami. Do tej pory _ Pestaurant _ powstały w 12 krajach na świecie. Najbliżej mamy do tych stacjonujących w Niemczech, na Litwie i w Estonii. Poza tym jadłodajnie z robakami znajdziemy w Irlandii i Wielkiej Brytani, Australii, Norwegii,RPA,Trinidadzie, Turcji i USA. Na stronie internetowej lub w mediach społecznościowych można znaleźć harmonogram wizyt stoisk z robakami w poszczególnych miastach.

FREE LUNCH! 'Pestaurant' serving curried crickets, oven-roasted locusts in Cardiff today
http://t.co/h0mKpqCv3Y pic.twitter.com/vTqD8624TQ

d445qhr

— ITV News Wales (@ITVWales) June 3, 2015

d445qhr

Podziel się opinią

Share

d445qhr

d445qhr