Trwa ładowanie...
doc8qk8

Pierwszy składany samochód elektryczny

Być może z obrzydzeniem patrzysz na Smarta, a silniki elektryczne uważasz za największe zło w motoryzacji, jednak musisz choć spojrzeć na ten samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy składany samochód elektryczny
(stuff/materiały prasowe)
doc8qk8

Prędzej znajdziesz żywego dinozaura niż wolne miejsce parkingowe w centrum europejskiego miasta w godzinach szczytu. Ale są ludzie, którzy pomogą ci z twoim problemem. Spójrz, jak powinien wyglądać prawdziwie miejski samochód.

MIT przy współpracy z Hiriko Motors stworzyło to malutkie auto. Każde z kół pojazdu zaprezentowanego na zdjęciu wyposażono w niezależny silnik, hamulec oraz systemy zawieszenia i sterowania. Dzięki temu wciśniesz się tym samochodem wszędzie, gdzie tylko zechcesz.

Auto skrywa bowiem jeden mały sekret – w razie potrzeby możesz je złożyć by zaoszczędzić kilka dodatkowych centymetrów i zmieścić się wszędzie tam, gdzie nie zmieści się żaden inny pojazd.

doc8qk8

Pod maską samochodu nie znajdziesz mocnego silnika, elektryczne serce o mocy 20 koni mechanicznych rozpędzi się zaledwie do 50 km/h, a dystans, jaki pokonasz tym maleństwem na jednym ładowaniu to jedynie około 100 kilometrów. Niewiele, ale czy od miejskiego auta należy więcej wymagać?

Zarówno cena, jak i data wprowadzenia pojazdu na rynek nie są jeszcze znane, jednak nie myśl o tym, że będzie to tani gadżet. Najprawdopodobniej tym samochodem nie zainteresują się miłośnicy wielkich spalinowych silników, ale jeśli szukasz wygodnego transportu do pracy, ten składak powinien przypaść ci do gustu.

Czytaj w Techtrendy.pl: Złoty telewizor Samsung

doc8qk8

Podziel się opinią

Share
doc8qk8
doc8qk8