Trwa ładowanie...
d17u5gt

Pobierowo

Największe atrakcje
Kraj:
Położenie:

Województwo zachodniopomorskie, 40 km od Międzyzdrojów i Kołobrzegu, 100 km od Koszalina.

Strefa czasowa:

UTC + 1 godz.

Waluta:

PLN

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Pobierowo – położenie i dojazd

Pobierowo ma podobno jedną z najpiękniejszych i najspokojniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim, usytuowaną blisko pachnącego, sosnowego lasu. Na plaży w Pobierowie nie ma molo, co ma wpływ na to, że woda jest spokojniejsza, a fale słabsze. Dlatego Pobierowo to świetne kąpielisko morskie.

Pobierowo leży w województwie zachodniopomorskim, w połowie odległości pomiędzy Międzyzdrojami i Kołobrzegiem. Zarówno do jednej, jak i drugiej miejscowości mamy po około 40 kilometrów. Do Świnoujścia mamy 50 kilometrów, a do Koszalina 100 km. Na miejsce dotrzemy drogą DW102 i DW103 oraz DW109.

Transport do Pobierowa odbywa się głównie samochodem lub autobusem. Przez cały rok podróżujemy do Pobierowa PKS-em, zaś w sezonie możemy skorzystać z dodatkowych kursów sezonowych przewoźników z większych miast.

Pobierowo – atrakcje turystyczne

Niewątpliwym atutem miejscowości jest jej doskonałe położenie tuż nad morzem. Z tarasu widokowego umiejscowionego na nadmorskiej wydmie, możemy cały dzień podziwiać z ławeczek widok zmieniającego kolor morza.

Co roku do Pobierowa, które liczy zaledwie 1100 mieszkańców przyjeżdżają turyści z całej Polski, aby móc skorzystać z kąpieliska morskiego oraz spędzić czas na plaży. To idealne miejsce dla osób pragnących spędzić czas nad morzem, ale stroniących od zgiełku największych nadmorskich kurortów jak Sopot, Gdynia i Gdańsk. Tu jest po prostu spokojniej.

Dla znudzonych zwykłym plażowaniem polecamy wypad do położonego przy centralnej ulicy miasta Magicznego Domku, który stoi na dachu, a wszystkie jego sprzęty stoją na suficie - ciekawostka dla dzieci.

Pobierowo – kiedy warto jechać?

Miejscowość poza sezonem turystycznym zwalnia i nieco się wyludnia. Sezon turystyczny w Pobierowie trwa do momentu, kiedy robi się chłodniej. Jednak z pewnością znajdziemy nocleg także poza sezonem, gdyż turystyka to poza rybactwem i usługami największe źródło utrzymania okolicznej ludności. Do Pobierowa pojedźmy w czerwcu lub lipcu, ewentualnie w sierpniu, kiedy na miejscu powoli mija sezon turystyczny. Największy wpływ na nasz pobyt w Pobierowie ma oczywiście pogoda oraz bliską odległość od zmiennego morza, dlatego warto zaplanować wyjazd w oparciu o dobrą prognozę pogody i praktyczne informacje dotyczące Morza Bałtyckiego.

Co zjeść w Pobierowie?

Województwo zachodniopomorskie z powodu bliskiego sąsiedztwa morza oferuje szeroką gamę potraw z ryb morskich, które zjemy na każdym kroku, w wielu gatunkach i odmianach. Oczywiście warto zjeść w Pobierowie najświeższe ryby, prosto z morza. Możemy przebierać wśród dostępnych gatunków i wybrać te najzdrowsze ryby z Bałtyku.

Pobierowo to miasto w rybackiej gminie Rewal, więc w niektórych częściach plaży będziemy mogli zobaczyć kutry rybackie. Lokalizacja w połowie odległości pomiędzy większymi miejscowościami turystycznymi pozwoli nam na złapanie oddechu i chwilę teleksu w podróży między najpiękniejszymi miastami Pomorza Zachodniego.

Większość atrakcji Pobierowa skupia się przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie zjemy obiad, kupimy pamiątki, a także obejrzymy słynny Magiczny Domek, gdzie nie istnieje grawitacja. Przez całą długość miejscowości mamy 5 wygodnych zejść na plażę. Dzięki temu nie musimy się przedzierać przez sosnowy las.

Pobierowo – atrakcje w okolicy

Jeśli nie dość wam atrakcji w tętniącym życiem sezonu turystycznego nadmorskim kurorcie, warto wybrać się do Rewalu, Międzyzdrojów lub Kołobrzegu, albo dalej do Koszalina.* Największą atrakcją Pobierowa *jest oczywiście niewielka odległość od morza, ale okolica obfituje w atrakcje sportowe i dla dzieci.

Blisko mamy stąd do nieco większego Rewalu, gdzie zobaczymy między innymi Aleję Róż i Zakochanych. W położonym dalej Koszalinie warto wejść na Górę Chełmską.

Pobierowo
Przykładowe ceny

Ceny są znacznie bardziej przystępne niż w większych kurortach nadmorskich. Za obiad w postaci smażonej ryby z ziemniakami i surówką zapłacimy już od 22-24 zł.

Komunikacja

Pobierowo to niewielka miejscowość, na miejscu z powodzeniem możemy poruszać się pieszo.

Co warto zobaczyć
Wiza/paszport

nie

Orientacyjna odległość

650 kilometrów od Warszawy, 288 kilometrów od Gdańska

Lotniska
Noclegi

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17u5gt
d17u5gt
d17u5gt