Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 1 i 2 marca

Jak informuje IMGW nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie krańce wschodnie i południowo-zachodnie znajdą się pod wpływem wyżów.

Prognoza pogody na 1 i 2 marcaFot: sxc.hu
d3a2gih
d3a2gih

Polska pozostanie pod wpływem powoli wypełniającego się niżu, którego ośrodek znad Zachodniego Bałtyku będzie się przemieszczał na północny wschód. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, najwięcej przejaśnień na południu kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy deszczu lub śniegu. Wysoko w górach możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st C na północy kraju do 5 st C w centrum oraz do 7 st C na południu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, nad morzem wzmagający się do silnego. Porywy wiatru do 80 km/h, nad morzem do 90 km/h. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, na szczytach Tatr porywy do 120 km/h, a wysoko w Karkonoszach porywy wiatru mogą przekraczać 150 km/h. Wysoko w górach zawieje i zamiecie śnieżne. Na Bałtyku sztorm.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady śniegu z deszczem przechodzące w przelotny śniegu. Temperatura minimalna od -3 do 0 st C. Wiatr umiarkowany, na północy i w centrum okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru na południu kraju do 60 km/h, na pozostałym obszarze do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr silny, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, a wysoko w Karkonoszach do 140 km/h. Stopniowy spadek prędkości wiatru.

d3a2gih

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie i w centrum kraju przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st C na północy do 2 st C w centrum oraz 5 st C na południu. Wiatr umiarkowany, nad morzem miejscami dość silny, porywisty. Porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr silny, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 60 km/h, a wysoko w Karkonoszach do 120 km/h. Dalszy spadek prędkości wiatru.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Wieczorem możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st C. Wiatr dość silny, okresami silny i porywisty, osiągający w porywach do 76 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady śniegu z deszczem i śniegu. Temperatura minimalna 0 st C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, w porywach do 70 km/h, zachodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 2 st C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni.

d3a2gih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a2gih