Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 13 i 14 marca

Europa zachodnia będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Atlantykiem.

Prognoza pogody na 13 i 14 marcaFot: sxc.hu
d33s6ta
d33s6ta

Na pozostałym obszarze kontynentu dominował będzie rozległy niż znad północnej Rosji. Polska znajdzie się w zasięgu tego niżu. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie front atmosferyczny, za którym napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie - informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 995 hPa i będzie się wahało.

W sobotę w kraju zachmurzenie duże. Na zachodzie opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na pozostałym obszarze przelotne opady śniegu. Na południowym wschodzie i w górach, po południu także na wschodnim Wybrzeżu, okresami dość intensywne opady śniegu. Temp. maks. od 0 st. na Suwalszczyźnie, 3 st. na zachodzie, do 5 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, w porywach do 50 km/h, miejscami zawieje śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę pochmurno z postępującymi od północnego zachodu większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, okresami dość intensywne, na zachodzie kraju możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temp. min. od -4 st. na Suwalszczyźnie, -1 st. na zachodnim Wybrzeżu, do 2 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na północnym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, miejscami zawieje śnieżne.

d33s6ta

W niedzielę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady śniegu, na Dolnym Śląsku możliwe opady deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od -1 st. na Suwalszczyźnie do 4 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje śnieżne.

W Warszawie w sobotę pochmurno z opadami śniegu. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W nocy pochmurno z opadami śniegu. Temp. min. -2 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 50 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-zachodni. W niedzielę w dzień zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temp. maks. 1 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

d33s6ta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33s6ta