Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 15 i 16 marca

W Europie północno-wschodniej oraz południowo-wschodniej dominować będą niże.

Prognoza pogody na 15 i 16 marcaFot: sxc.hu
d37wvmm
d37wvmm

Zachodnia, środkowa i południowa część kontynentu będzie w zasięgu wyżu znad Bretanii. W Polsce na przeważającym obszarze rozbuduje się słaby klin wyżowy, jedynie na północy oddziaływać będzie niż znad północno-zachodniej Rosji i strefa frontu chłodnego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie - informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane lub duże i okresami przelotne opady śniegu, na południu i zachodzie miejscami również śniegu z deszczem. W górach i nad Zatoką Gdańską opady śniegu chwilami dość intensywne. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 0 do 2 st. Cieplej nad Zatoką Gdańską i na Nizinie Szczecińskiej do 3 st., najchłodniej na Suwalszczyźnie, tam -1 st. Wiatr zachodni i północno-zachodni, na południowym wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany. Na Wybrzeżu wiatr w porywach do 50km/h a w górach 60-80km/h i tam zawieje śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek na Wybrzeżu i Pomorzu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i opady śniegu przemieszczające się z północy na południe. W górach opady chwilami dość intensywne. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -8 do -4 st. Cieplej na południu i na Wybrzeżu, miejscami -3 st., a na Nizinie Śląskiej -2 st. Wiatr północno-zachodni słaby i umiarkowany. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, na zachodzie również śniegu z deszczem, przejściowo zanikające. Po południu na północnym zachodzie kraju wzrost zachmurzenia do całkowitego aż do wystąpienia opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -2 st. na północnym wschodzie, 0 st. w centrum do 2 st. na Wybrzeżu i zachodzie kraju. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, tylko na wschodnim Wybrzeżu chwilami silniejszy, porywisty, w porywach do 50 km/h.

d37wvmm

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr na ogół umiarkowany, chwilami, w porywach, dość silny, zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, możliwe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr umiarkowany i słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna około 1 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

d37wvmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37wvmm