Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 17 i 18 marca

Jak informuje IMGW nad Europą dominuje rozległy wyż z centrum nad Alpami, tylko Wyspy Brytyjskie i Skandynawia znajdują się w zasięgu niżu znad północnego Atlantyku.

Prognoza pogody na 17 i 18 marcaFot: sxc.hu
d1evi4z
d1evi4z

Polska jest na skraju wyżu z centrum nad Alpami i Morzem Śródziemnym, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. W ciągu dnia z zachodu na wschód przemieszczać się będzie płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym, za którym zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rano na wschodzie kraju, a wieczorem za zachodzie. Okresami opady śniegu, od zachodu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 0 st C na Suwalszczyźnie, około 4 st C w centrum, do 6 st C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

d1evi4z

W nocy pochmurno z postępującymi od zachodu kraju przejaśnieniami. Na wschodzie okresami opady śniegu przechodzące w opady śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze opady deszczu, od zachodu zanikające. Rano na południu lokalne mgły. Temperatura minimalna od 0 st C na Suwalszczyźnie do 3 st C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek pochmurno z przejaśnieniami, a na południu kraju również rozpogodzeniami. W północno-wschodniej części kraju opady deszczu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 2 st C na Suwalszczyźnie, około 8 st C w centrum, do 13 st C na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.

W Warszawie w środę pochmurno z przejaśnieniami. Okresami słabe opady początkowo śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, w drugiej części dnia również deszczu. Temperatura maksymalna 2, 3 st C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy pochmurno z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem, przejściowo możliwy również śnieg. Temperatura minimalna 1, 2 st C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. W pierwszej części dnia słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5, 6 st C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

d1evi4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1evi4z