Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 19 i 20 marca

Europa południowa będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Morzem
Śródziemnym.

Prognoza pogody na 19 i 20 marcaFot: sxc.hu
d46ryy9
d46ryy9

Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem ośrodków niżowych znad Atlantyku i Morza Norweskiego. Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, z zachodu na wschód będzie się przemieszczał małoaktywny front. Z południowego zachodu napłynie do nas cieplejsze powietrze polarno-morskie - informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadać.

W piątek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu i na zachodzie kraju wzrastające do dużego i tam miejscami słabe opady deszczu. Rano lokalnie mgły. Temperatura maksymalna od 7 C na Suwalszczyźnie do 13 C w centrum oraz do 15 C na południu kraju. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 40 km/h.

d46ryy9

W nocy będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, najwięcej przejaśnień na południu kraju. W północnej połowie kraju okresami opady deszczu. Temperatura minimalna na Pogórzu Karpackim i Przedgórzu Sudeckim od 1 do 3 C, na pozostałym obszarze od 3 do 7 C. Wiatr na południu kraju słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, południowo-zachodni.

W sobotę na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Górnym Śląsku zachmurzenie przeważnie umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 C na Suwalszczyźnie do 15 w centrum oraz do 16 řC na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, przeważnie umiarkowany.

W piątek w Warszawie początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 9, 10řC. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 5, 6řC. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 10, 11řC. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

d46ryy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ryy9