Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 23 i 24 marca

Europa północna oraz krańce zachodnie kontynentu są pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi.

Prognoza pogody na 23 i 24 marcaFot: sxc.hu
drk85uy
drk85uy

Na pozostałym obszarze dominuje rozległy wyż z centrami nad Ukrainą i w rejonie Balearów. Polska pozostaje zasięgu wyżu znad Ukrainy, tylko na północy kraju w ciągu dnia zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad południowej Szwecji i związanego z nią frontu atmosferycznego. Z południowego-zachodu napływa do nas nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie - informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie dziś w południe wyniesie 1006 hPa i będzie spadało.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w północnej części Polski więcej chmur i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8 i 10C na krańcach północnych, do 13C w centrum, oraz do 16C lokalnie na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, w porywach do 50km/h, południowo-zachodni skręcający na zachodni.

drk85uy

W nocy na północnym wschodzie kraju pochmurno z przejaśnieniami i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły. Temperatura minimalna od 0 do 3C, lokalnie przymrozki do -1C. Wiatr słaby, zachodni przechodzący w zmienny, jedynie na północnym wschodzie kraju umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 50km/h, zachodni i północno-zachodni.

W środę na północnym wschodzie Polski pochmurno z przejaśnieniami i miejscami zanikające opady deszczu. Na pozostałym obszarze słonecznie. Temperatura maksymalna od 6řC na Suwalszczyźnie, do 13C w centrum, oraz do 17C lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr na zachodzie kraju umiarkowany południowo-wschodni, na pozostałym obszarze słaby zmienny.

We wtorek w Warszawie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 13C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy na ogół zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, ale nie powinno padać. Temperatura minimalna 2C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W środę w stolicy słonecznie. Temperatura maksymalna 14C. Wiatr słaby, zmienny.

drk85uy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drk85uy