Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 3 i 4 marca

Islandia oraz północno-wschodnia i południowo-zachodnia Europa są pod wpływem ośrodków niżowych z układami frontów atmosferycznych.

Prognoza pogody na 3 i 4 marcaFot: AFP
d4bqbcl
d4bqbcl

Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest na skraju wypełniającego się niżu znad Finlandii, jedynie południowa i zachodnia część kraju przechodzić będzie pod wpływ klina wyżu z centrum nad Szkocją. Z północnego zachodu napływać będzie coraz chłodniejsza masa powietrza, początkowo polarnomorska, później arktyczna - informuje IMiGW.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady śniegu, a na południu także deszczu ze śniegiem. Temp. maks. od 0 st. lokalnie na północy, do 4 st. na południu, a w rejonach podgórskich od -1 do 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich, a nad morzem dość silny i początkowo silny, północno-zachodni.

d4bqbcl

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i licznymi rozpogodzeniami, głównie na zachodzie i południu kraju. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie przelotne opady śniegu. Temp. min. od -3 do -7 st., lokalnie w kotlinach górskich spadek temperatury do -10 st. Wiatr słaby z kierunków zachodnich, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni.

W czwartek rano liczne rozpogodzenia. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady śniegu. Temp. maks. od -2 st. na północy kraju, do 2 st. na południu, a w rejonach podgórskich od -2 do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie zmienne, przewaga umiarkowanego i dużego, okresami mogą występować przelotne opady śniegu. Temp. maks. około 2-3 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe rozpogodzenie (nad ranem). Okresami przelotne opady śniegu (szczególnie w pierwszej części nocy). Temp. min. -5 st. Wiatr umiarkowany do słabego, zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów śniegu. Temp. maks. około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

d4bqbcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqbcl