Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 9 i 10 marca

W Europie północno-wschodniej i południowej dominują niże. Od Wysp Brytyjskich, przez Europę centralną po wschodnią rozciąga się wyż.

Prognoza pogody na 9 i 10 marcaFot: sxc.hu
d4ipcrn
d4ipcrn

Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko na północy zaznaczy się skraj zatoki niżu znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym.

Dziś na północy kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami i tam miejscami niewielkie opady śniegu, na Pomorzu Wschodnim również śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna od -2 st.C na Suwalszczyźnie do 2 st.C na północnym zachodzie. Wiatr słaby, północno-wschodni, na północy kraju z kierunków zachodnich. Na Wybrzeżu wiatr okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

W nocy na krańcach północnych i południowych pogodnie i bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami możliwe niewielkie opady śniegu. Na Pomorzu miejscami mgły osadzające szadź. Temperatura minimalna od -10 st.C na południu i wschodzie kraju, około -7 st.C w centrum, do -2 st.C na Zachodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny, jedynie na zachodzie zmienny.

Jutro pogodnie, jedynie na południu Polski nieco więcej chmur.Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C. Wiatr słaby, na południu i północy kraju chwilami umiarkowany z kierunków wschodnich, jedynie na północnym wschodzie i północy, południowo-zachodni.

d4ipcrn

Dziś w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego i możliwy słaby śnieg. Temperatura minimalna -8 st.C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Jutro zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego.

Dziś w południe w Warszawie ciśnienie wyniesie 1015 hPa i będzie się wahać.

d4ipcrn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ipcrn