Trwa ładowanie...

Sezon na oszustów noclegowych

Każdego roku, zwłaszcza w sezonie letnim, w sieci aktywizują się tzw. oszuści noclegowi. Tworzą strony internetowe nieistniejących obiektów i zamieszczają na nich fałszywe zdjęcia, a nawet oferują noclegi w istniejących pensjonatach, kwaterach czy pokojach, bez wiedzy właścicieli. Do kontaktu podają swoje telefony. Nie daj się nabrać!

Sezon na oszustów noclegowychŹródło: Shutterstock.com, fot: Bogdan Sonjachny
d19cqca
d19cqca

Policja apeluje, by zachować ostrożność w tym temacie, szczególnie jeśli nocleg kosztuje wyjątkowo mało, a mieszkanie jest w atrakcyjnej lokalizacji. Co wtedy zrobić? Po prostu takie ogłoszenie należy dokładnie zweryfikować.

Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto, należy zwrócić szczególną uwagę na:
- cenę - zbyt niska, w atrakcyjnym miejscu wzbudza wątpliwości,
- brak strony internetowej obiektu, gdzie można byłoby znaleźć więcej informacji,
- maile na bezpłatnej poczcie,
- brak numeru stacjonarnego - oszuści często podają tylko numer telefonu komórkowego,
- atrakcyjną lokalizację, adres, który nie istnieje - zawsze sprawdźmy wskazany adres na mapach dostępnych w internecie, jeśli nie istnieje lub pokazuje się na przykład w centrum parku, najprawdopodobniej mamy do czynienia z oszustwem,
- komentarze - przed wybraniem noclegu warto też sprawdzić internetowe komentarze.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Warto korzystać również z serwisów internetowych, które nie ograniczają swojej roli jedynie do anonimowej prezentacji ofert. Godnym uwagi rozwiązaniem jest metoda, którą stosuje serwis Nocowanie.pl. Autorski program pozwala pokazać turyście, że obiekt jest wiarygodny i można mu zaufać. Tym samym gwarantuje sprawdzony nocleg.

d19cqca

Wyróżnienie "sprawdzony obiekt" przyznawane jest na podstawie 4 stopni weryfikacji. Pierwsze dwa uzyskują obiekty noclegowe odwiedzone przez przedstawicieli serwisu. Przede wszystkim pracownik sprawdza, czy taki obiekt rzeczywiście istnieje oraz czy warunki, które opisuje w ofercie są realne. Przedstawiciel serwisu wykonuje również sesję zdjęciową obiektu w autentycznych warunkach pobytowych. Stąd pewność, że w dniu przyjazdu turysta zastanie obiekt ze zdjęć.

Kolejne stopnie to promocja obiektów otwartych na opinie turystów (konstruktywnie wykorzystujących spostrzeżenia klientów i pozostających z nimi w stałej interakcji) oraz obiektów noclegowych współpracujących z serwisem minimum 12 miesięcy.

Jedno jest pewne – tylko korzystanie ze sprawdzonych noclegów gwarantuje, że wymarzony urlop będzie przebiegał bez zakłóceń.

Planujesz urlop w kraju? Zobacz, gdzie pogoda będzie najlepsza.

d19cqca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19cqca