Trwa ładowanie...

UberHelikopter niebawem dostępny w Polsce

Uber od kilku miesięcy udowadnia, że jest firmą elastyczną. Najpierw wprowadził w Turcji łodzie, następnie motorówki w Chorwacji, a potem riksze w Indiach. Teraz chwali się kolejną usługą. Pasażerowie w Polsce będą mieć możliwość zamówienia helikoptera i to w bardzo korzystnej cenie.

UberHelikopter niebawem dostępny w PolsceŹródło: Materiały prasowe
d28ihn9
d28ihn9

O tym, że firma z San Francisco chce wprowadzić nową usługę, UberChopper, i podbijać przestworza, informowała już na początku 2016 r. Początkowo planem były objęte jedynie Stany Zjednoczone, a testy miały rozpocząć się kilka miesięcy później. Wszyscy traktowali tę deklarację z przymrużeniem oka, jednak firma niebawem nawiązała współpracę z Airbusem. Pierwsze testy przeprowadzono w mieście Sao Paulo.

Teraz przewoźnik ogłasza, że usługa będzie dostępna, poza brazylijską metropolią, również w Polsce. Mimo że na szczegóły trzeba będzie poczekać do końca lipca, już wiadomo, że UberHelikopter będzie początkowo dostępny tylko w Warszawie. Ponadto klient nie będzie mógł zamówić lądowania w dowolnym miejscu. Do dyspozycji będzie mieć kilka określonych tras.

Sposób rezerwacji helikoptera będzie dokładnie taki sam, jak w przypadku samochodu czyli poprzez aplikację. Następnie użytkownik otrzyma szczegółowe dane, jak dostać się na najbliższy helipad. Zaoferowany mu zostanie także transport samochodem do pierwszego i z końcowego lądowiska.

d28ihn9

Na jaki koszt trzeba się przygotować? Jeżeli Uber zaproponuje podobne stawki, jakie deklarowała w Stanach Zjednoczonych, to całkowita cena za przelot w obrębie Warszawy będzie wynosić od 60 do 250 zł.

Pogodowa mapa Polski. Gdzie warto wypoczywać latem?

d28ihn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28ihn9