Trwa ładowanie...

W Słupsku zachwyca kolejny mural

Miasto Roberta Biedronia muralami stoi. Właśnie odsłonięto najnowszy, przy skwerze Pierwszych Słupszczan. Realizacja przedstawia tętniące życiem miasto i przykuwa uwagę rozmiarem.

W Słupsku zachwyca kolejny muralŹródło: Facebook.com/RobertBiedron, fot: Robert Biedroń
d2oye07
d2oye07

Wiele się na nim dzieje. Jest kolorowy, dynamiczny i duży. Zajmuje powierzchnię 317 m kw. Można na nim znaleźć lokalne wątki, nawiązania do historii miasta i typowe dla niego elementy architektury. Mural, który ozdobił ściany budynku przy ul. Starzyńskiego 11, od strony skweru Pierwszych Słupszczan, z miejsca przyciągnął uwagę przechodniów. Nie kryją oni zainteresowania nowym malunkiem, z uwagą przyglądają się jego detalom i z chęcią fotografują dzieło.

Nowym projektem Słupsk ugruntowuje swoje dążenia do bycia polskim „miastem murali”. W ciągu ostatnich miesięcy w centrum powstały już cztery wielkoformatowe realizacje, mające tworzyć wyjątkowy klimat miasta. Wszystkie zostały wykonane przez studio Good Looking Studio SC z Warszawy.

Murale, które w ostatnich miesiącach ubarwiły ulice Słupska, nawiązują do tradycji miasta - w latach 70. słynęło ono ze sztuki na kamienicach i blokach. Dawnych malunków niestety nie można dziś podziwiać na żywo, zachowały się tylko na zdjęciach widokówkach z tamtych czasów.

d2oye07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oye07