Trwa ładowanie...
d2vm7au
samoloty
25-10-2006 13:32

Z Ryanair podróż z przygodami

Wtorkowy wieczorny samolot irlandzkiego przewoźnika Ryanair zamiast na łódzkim lotnisku im. Reymonta lądował awaryjnie w Poznaniu, informuje "Dziennik Łódzki".

d2vm7au
d2vm7au

_ Wtorkowy wieczorny samolot irlandzkiego przewoźnika Ryanair zamiast na łódzkim lotnisku im. Reymonta lądował awaryjnie w Poznaniu, informuje \"Dziennik Łódzki\". _

Co było przyczyną lądowania, nie wiadomo. Tak podobno zdecydował pilot. Pasażerowie, którzy wracali z Irlandii, około godz. 23 przyjechali do Łodzi autokarami. W gorszej sytuacji było 165 osób, które miały odlecieć tym samolotem.

- To był koszmar! Okropny bałagan, dezinformacja, nikt nie chciał nam pomóc. Przed kasą Ryanair kłębiły się dzikie tłumy, mnie się udało przebukować na następny dzień, ale wiele osób miało pecha, opowiada łodzianka, jedna z pasażerek. - Proponowano im loty w sobotę, za tydzień albo w środę, tyle że do Londynu i dopiero stamtąd kolejnym samolotem - do Dublina. Ale za bilety na trasie Londyn - Dublin musieli już zapłacić z własnej kieszeni.

- Przepraszam pasażerów za zamieszanie, choć decyzję o lądowaniu w Poznaniu podjął pilot samolotu. Zrobił tak z przyczyn technicznych, mówi Miłosz Wika, rzecznik łódzkiego portu. Zgodnie z przepisami w takich przypadkach pasażerowie mają prawo do bezpłatnej zmiany rezerwacji na tej samej trasie lub loty z przesiadkami. Ale te drugie odbywają się już na koszt pasażera.

(PAP)

d2vm7au
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vm7au