Trwa ładowanie...
d33nost

Bagaż w wersji superlight

Reguły dotyczące naszego bagażu staja się coraz bardziej nieustępliwe i surowe. Najtańszym i najszybszym sposobem jest podróżowanie z bagażem podręcznym, ale nie zawsze jest to możliwe.

d33nost
d33nost

Linie lotnicze wprowadzają coraz bardziej surowe przepisy dotyczące naszego bagażu. Najtańszym i najszybszym sposobem jest podróżowanie z bagażem podręcznym, ale nie zawsze jest to możliwe.

Większość tanich przewoźników pozwala tylko na jedną sztukę bagażu - laptopy, torebki podręczne, aparaty fotograficzne - nie wchodzą w grę.
Dla przykładu British Airways pozwala pasażerowi zabrać jedną dodatkową sztukę bagażu taką jak np. właśnie laptop czy torebkę podręczną, bez dodatkowych opłat. Jedynym warunkiem jest to, by waga bagażu była rozsądna. Natomiast Virgin Atlantic pozwala na jedną dodatkową torbę do 6kg.

Jeżeli chcesz nadać zwykły bagaż musisz płacić. Ryanair pobiera opłatę 10 funtów za torbę o wadze do 15 kg. Jednak jeżeli zdecydujesz się na odprawę w ostatniej chwili cena wzrasta do 20 funtów. Natomiast British Airways oraz Virgin Atlantic nie pobierają opłat za bagaż dodatkowy którego waga nie przekracza 23 kg. EasyJet pobiera opłatę do 8 funtów za torbę przy 20 kg limicie. Za każdy dodatkowy kilogram opłata wynosi aż 9 funtów.

Kupując bilet lotniczy należy zwrócić uwagę na dodatkowe ceny bagażu. Często są one na tyle wysokie, że tanie linie lotnicze, nie są wcale już takie tanie. Wybierając się na wakacje należy pakować się rozsądnie. Ważne, aby zabrać tylko rzeczy niezbędne. Warto też zwrócić uwagę na to, czy środki do higieny osobistej bądź wszelkiego rodzaju kosmetyki, występują w mniejszych opakowaniach. Możemy w ten sposób zaoszczędzić nawet dodatkowy kilogram.

window.open(this.href);return false;\">Tu znajdziesz informację o dodatkowych opłatach w cennikach tanich linii lotniczych

(sc)

d33nost
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nost