Trwa ładowanie...
d24wsv1
Reuters
samolot

British Airways odwołuje strajk

Strajk personelu pokładowego linii lotniczych British Airways, który miał odbyć się m.in. we wtorek i środę, został odwołany - poinformowały linie lotnicze w komunikacie.

Share
d24wsv1

_ Strajk personelu pokładowego linii lotniczych British Airways, który miał odbyć się m.in. we wtorek i środę, został odwołany - poinformowały linie lotnicze w komunikacie. _

\"British Airways z zadowoleniem przyjęły decyzję oddziału personelu pokładowego związku zawodowego transportowców TWGU (Transport & General Workers Union) o odwołaniu strajków, które miały się odbyć jutro i w środę oraz dwukrotnie w przyszłym miesiącu\" - napisano w oświadczeniu BA.

\"Niestety decyzja ta została podjęta za późno, by uniknąć komplikacji w planach lotów dziesiątek tysięcy naszych klientów dziś i jutro\" - napisano w oświadczeniu.

Jak dodały linie lotnicze, podejmą one próbę \"przywrócenia jak największej liczby lotów w te dni\".

Polskie linie lotnicze LOT poinformowały wcześniej, że posiadacze biletów British Airways na loty na trasie Warszawa-Londyn-Warszawa zaplanowane w dniach od 29 stycznia do 2 lutego mogą w tym czasie polecieć samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT bez żadnych dodatkowych opłat.

Pracownicy British Airways zapowiedzieli strajk po fiasku rozmów ze związkowcami w sprawie płac i polityki firmy wobec zwolnień lekarskich.

(PAP)

d24wsv1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24wsv1
d24wsv1