Trwa ładowanie...
d46cf70
chiny
29-12-2006 16:31

Chiński Nowy Rok - rokiem świni

Chińscy uczeni powitali w niezwykły sposób zbliżający się chiński Nowy Rok, który tym razem będzie rokiem świni.

d46cf70

_ Chińscy uczeni powitali w niezwykły sposób zbliżający się chiński Nowy Rok, który tym razem będzie rokiem świni. Dzięki modyfikacji genetycznej i wszczepieniu genów od całkiem innych stworzeń uzyskali on świnki, które częściowo świecą fluoryzującym, zielonym światłem. Chińscy uczeni powitali w niezwykły sposób zbliżający się chiński Nowy Rok, który tym razem będzie rokiem świni. Dzięki modyfikacji genetycznej i wszczepieniu genów od całkiem innych stworzeń uzyskali on świnki, które częściowo świecą fluoryzującym, zielonym światłem. _

Chińska agencja Xinhua, która poinformowała o osiągnięciu, podała, że odkrywcy mają nadzieję, iż uzyskane rozwiązania przyczynią się do rozwoju badań nad komórkami macierzystymi.

Zespół badawczy Północno-wschodniego Uniwersytetu Rolniczego w Harbinie zdołał wyhodować trzy transgeniczne świnki, wstrzykując świńskim embrionom fluorescencyjne zielone białka pobrane od meduz - podała Xinhua, cytując wypowiedź profesora Liu Zhonghua.

\"Ryj, język i racice świń są w świetle ultrafioletowym zielone\" - powiedział profesor Liu.

Materiał genetyczny pobrany od meduz został wstrzyknięty do macic macior, które nosiły w łonach świńskie embriony. 114 dni później przyszły w Harbinie na świat fluorescencyjne warchlaki.

(PAP)

d46cf70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46cf70