Trwa ładowanie...

Czas na wodne szaleństwo

Pełen emocji windsurfing i kitesurfing, przepełnione tajemnicą i niespotykanymi widokami nurkowanie, szalona zabawa na skuterze wodnym czy rodzinny spływ kajakowy - to tylko część atrakcji, których możemy zaznać podczas upalnego lata. Przedstawiamy kilka popularnych wodnych rozrywek, których można tanio wypróbować w Polsce.

Czas na wodne szaleństwoŹródło: Travel Channel
d3qydfa

Pełen emocji windsurfing i kitesurfing, przepełnione tajemnicą i niespotykanymi widokami nurkowanie, szalona zabawa na skuterze wodnym czy rodzinny spływ kajakowy - to tylko część atrakcji, których możemy zaznać podczas upalnego lata. Przedstawiamy kilka popularnych wodnych rozrywek, których można tanio wypróbować w Polsce.

Jeśli znudził Ci się coroczny urlop pod znakiem słońca i plaży, powinieneś zastanowić się nad urozmaiceniem go o dodatkowe atrakcje – na przykład sporty wodne. W ostatnich latach pojawiło się bardzo wiele ciekawych ofert wodnych atrakcji, z których warto skorzystać – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Planujesz urlop w Polsce? Powinieneś zastanowić się nad wypróbowaniem maksymalnej liczby wodnych atrakcji. Ceny w naszym kraju są bardzo przystępne względem zagranicy – dzięki temu można wypróbować kilku sportów wodnych, przeprowadzić ostrą selekcję i wybrać ulubioną dyscyplinę. Następnie pozostanie zakup sprzętu i w zależności od budżetu doszlifowanie umiejętności w Polsce lub znalezienie za granicą rejonu dedykowanego dla danego sportu (np. Grecji dla windsurfingu lub Egiptu do nurkowania).

d3qydfa

Jednym z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych w Polsce jest rejon Zatoki Puckiej i Półwyspu Helskiego, które oferuje przyjezdnym m.in. rozrywkę taką jak windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo czy jazda na nartach i skuterze wodnym. Osoby odwiedzające tę okolicę mają do wyboru zabawę z Zatoce Puckiej lub też z poziomu Półwyspu Helskiego – na pełnym morzu. Warto tu zaznaczyć, że Morze Bałtyckie przez znawców windsurfingu oznaczone jest prestiżową klasą AO, która oznacza, że jest to jedno z lepszych miejsc w Europie, do uprawiania tego rodzaju sportu. Nie bez powodu Chałupy określane są mianem stolicy windsurfingu. Oczywiście warto tu podkreślić, że by nauczyć się wymienionych powyżej sportów nie trzeba jechać nad morze – większość z podobnych atrakcji oferowanych jest przy dowolnym większym zbiorniku wodnym.

Nurkowanie to kolejny świetny sposób by urozmaicić wakacje nad wodą. W Polsce znajduje się wiele wspaniałych miejsc, które pozwalają zagłębić się w cudowny i tajemniczy morski świat. Wśród trzech najlepszych miejsc do nurkowania trzeba wymienić jeziora na Warmii i Mazurach oraz oczywiście wybrzeże bałtyckie. Pełen przegląd znajduje się naszej galerii zdjęć:

Jeśli ktoś gustuje w spokojnym spędzeniu czasu, powinien zastanowić się nad spływem kajakowym. To bowiem jedna z ciekawszych form aktywnego wypoczynku. Bliski kontakt z naturą, możliwość dotarcia do miejsc zwykle niedostępnych dla zmotoryzowanych turystów to tylko część zalet jakie kuszą do uprawiania tego sportu. Idealnym miejscem, aby rozpocząć przygodę z kajakiem są Mazur, zwłaszcza szlaki rzeki Krutynia, które uważane są za jedne z piękniejszych tras kajakowych w całej Europie!

Planeta Sport na Travel Channel
W programie Manuel Herrero wyruszy na wyprawę, której kolejnymi etapami będą sportowe wyzwania. Na rajskiej wyspie Tahiti przyłączy się do teamu kajakarzy. W tej złożonej społeczności przekona się, jak ważna jest praca zespołowa oraz zaufanie. Następnie dowie się więcej na temat narodowej specjalności Brazylijczyków jaką jest capoeira. Manuel jest chyba jedynym facetem na świecie, który nie potrzebuje karnetu na siłownię. Najbliższy emisja: 17.07, o godz. 21.00

d3qydfa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qydfa