Trwa ładowanie...
d3qw70b

Dotacje z programu "Moja Woda". Rusza nabór wniosków

Od 1 lipca można ubiegać się o dotacje z programu "Moja woda", potocznie nazywanego "oczko wodne plus". Na przydomowe instalacje można dostać do 5 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z programu można otrzymać dotacje na budowę oczka wodnego czy studni
Z programu można otrzymać dotacje na budowę oczka wodnego czy studni (Pixabay)
d3qw70b

Prezydent Andrzej Duda zachwala program "Moja woda". - Chciałbym, żeby przy każdym domu takie oczko wodne było. Nie tylko domu jednorodzinnym, ale także domach wielorodzinnych, żeby jak najwięcej tych małych zbiorników wodnych powstawało" - powiedział podczas spotkania w Sulejówku.

Kto może się ubiegać o dotacje z programu "Moja woda"?

Dokumenty można składać od 1 lipca 2020 roku w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. - Program zakłada możliwość kwalifikowania kosztów już od 1 czerwca. To znaczy, że jeśli nasza instalacja zacznie być budowana w czerwcu, a zostanie oddana do użytku w lipcu, to taką dokumentację będzie można złożyć do WFOŚ i uzyskać dotację do 5 tys. zł. 80 proc. kosztów kwalifikowanych takiej inwestycji może być zrefundowanych - wyjaśnił Michał Kurtyka, minister klimatu, w programie "Money. To się liczy".

d3qw70b

100 mln zł na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy

Podczas Szczytu Klimatycznego Togetair w Warszawie Kurtyka zachęcał, aby budować przydomowe instalacje, które zatrzymują wody opadowe lub roztopowe. Abyśmy "zbierali deszczówkę i wykorzystywali ją do podlewania ogrodów i odciążyli sieci wodociągowe, odciążyli oczyszczalnie ścieków i kanalizację".

d3qw70b

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qw70b

Podziel się opinią

Share

d3qw70b

d3qw70b