Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Spadł deszcz, zwierzęta "tańczą" w wodzie. Leśnicy udostępnili wideo

Pracownicy Lasów Państwowych podzielili się na Twitterze filmem, na którym jelenie bawią się w sadzawce. "Oto, co się dzieje, gdy spadnie deszcz". Widać, że brakowało im wody, bo dosłownie skaczą z radości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zwierzęta cieszą się z opadów deszczu. Zdjęcie ilustracyjne
Zwierzęta cieszą się z opadów deszczu. Zdjęcie ilustracyjne

Od wielu tygodni borykamy się z pandemią koronawirusa. W tle rozgrywają się jednak równie ważne problemy, jak np. bagatelizowana przez niektórych susza. Ostatnie dni przyniosły opady deszczu, które nie tylko pozwoliły nam na chwilę odetchnąć z ulgą, ale i przyniosły niezwykłą radość zwierzętom.

Leśnicy z Nadleśnictwa Zamrzenica, znajdującego się na południowym skraju Borów Tucholskich udostępnili na Twitterze czarujące nagranie jeleni bawiących się w sadzawce. Jak widać deszcz przyniósł im sporo radości.

Spadł deszcz, zwierzęta tańczą w wodzie

Ten niecodzienny widok wyraźnie poruszył internautów i wywołał lawinę pozytywnych komentarzy. Znalazły się jednak i racjonalne głosy, przypominające o tym, że to, co nam wydaje się zabawą w rzeczywistości jest rytualnym zwierzęcym zabiegiem higienicznym. Zwierzęta zanurzając się w wodzie pozbywają się ze swojego ciała pasożytów, m.in. kleszczy.

Mimo wszystko widok "leśnego spa” poprawił nam dzisiaj humor. Ucieszyła nas także wiadomość o nadchodzących deszczach, nawet jeśli ma padać całą majówkę. Miło patrzeć, jak przyroda się cieszy.

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Australia po ulewach. Spragniony koala zlizuje wodę z asfaltu

Podziel się opinią

Share
Slot