Trwa ładowanie...
d8t0lxc

Egipt. Tragedia w kurorcie

Władze Egiptu poinformowały, że w kurorcie Szarm El-Szejk nad Morzem Czerwonym doszło do ataku rekina. W wyniku zdarzenia ukraiński turysta stracił rękę, a egipski przewodnik nogę. Park, na którego terenie nurkowali został zamknięty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żarłacz białopłetwy, zdjęcie poglądowe
Żarłacz białopłetwy, zdjęcie poglądowe (123RF)
d8t0lxc

Egipskie ministerstwo środowiska poinformowało, że do ataku doszło w niedzielę, 25 października na terenie Parku Narodowego Ras Mohammed. Dwoje turystów z Ukrainy, matka i jej 12-letni syn, nurkowali razem z przewodnikiem w wodach Morza Czerwonego.

Zostali zaatakowani przez 2-metrowego żarłacza białopłetwego. Jak podaje portal Telegraph, poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Egipskie ministerstwo nie podało szczegółów obrażeń, jakich doznali turyści oraz przewodnik.

d8t0lxc

Atak rekina w Egipcie. Chłopiec stracił rękę, a przewodnik nogę

W oświadczeniu Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy pojawiła się jednak informacja o tym, że 12-letni chłopiec znalazł się na oddziale intensywnej terapii, a lekarzom nie udało się uratować jego uszkodzonej ręki.

Zgodnie z informacją przekazaną przez urzędnika egipskiej służby zdrowia, przewodnik, który nurkował z rodziną stracił w wyniku ataku nogę. Matka ukraińskiego chłopca doznała jedynie lekkich obrażeń.

W Szarm El-Szejk od dawna nie miały miejsca wypadki związane z atakiem rekinów. Ostatnie takie wydarzenia miały miejsce w 2010 r., kiedy to w wyniku ataku drapieżnika zginął turysta, a kilka osób zostało rannych.

d8t0lxc

Źródło: telegraph.co.uk

Zobacz też: Niebywałe odkrycie w Egipcie. Ponad 80 nowych sarkofagów z mumiami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8t0lxc

Podziel się opinią

Share
d8t0lxc
d8t0lxc