Trwa ładowanie...

Polacy wracają do Egiptu. Czy jest bezpiecznie?

Zapowiada się kolejny wakacyjny hit Polaków. Wycieczki do Egiptu sprzedają się w zaskakującym tempie. Sprawdzamy, co na to Ministerstwo Spraw Zagranicznych i gdzie wyjechać, by było bezpiecznie.

Polacy wracają do Egiptu. Czy jest bezpiecznie?Źródło: Shutterstock.com, fot: Petrenko Andriy
dic9vfu
dic9vfu

– Już dzisiaj można powiedzieć, że Egipt wraca na listę najbardziej pożądanych kierunków na wakacje. Tylko w styczniu i lutym 2017 roku rezerwacji dokonało dwa razy więcej osób niż w analogicznym czasie w zeszłym roku – mówi Klaudyna Mortka z serwisu Wakacje.pl. – Niezawodna pogoda, bogato wyposażone hotele z aquaparkami, jedna z najlepszych opcji all inclusive i możliwość wylotu z większości lotnisk w Polsce to czynniki, które sprawiają, że Polacy nie przestają kochać egipskich kurortów – dodaje Mortka. A na potwierdzenie tych słów przytacza statystyki.
Egipt znalazł się na czwartym miejscu w rankingu najczęściej wybieranych kierunków w serwisie Wakacje.pl. Ponad połowa kupujących to pary, co trzeci klient zarezerwował w styczniu i lutym wakacje w Egipcie z dziećmi.

Powrót tego kierunku do łask polskich turystów potwierdza również raport Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, opracowany na podstawie danych z systemu rezerwacyjnego MerlinX. W okresie wyłącznie od 20 do 26 lutego br., po raz pierwszy od dawna, wśród dwudziestu najpopularniejszych kierunków w ostatnim tygodniu znalazły się aż trzy egipskie cele podróży. Były to: na miejscu dziewiątym Marsa Alam, na dziesiątym Hurghada, a na dwudziestym Szarm El-Szejk.

Czy rodacy mają niebywałą intuicję? Czy po prostu śledzą na bieżąco komunikaty Ministerstwa Spraw Zagranicznych? Ze styczniowej aktualizacji ostrzeżenia dla podróżujących wynika, że zagrożenia nie stwarzają „wyjazdy grupowe do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, Al-Dżuna, Safaga, Marsa Alam) oraz Szarm el-Szejk na Półwyspie Synaj. Czyli ulubionych wakacyjnych kurortów Polakow.

Warto jednak pamiętać, że MSZ odradza wszelkie wyjazdy grupowe lub indywidualne poza wymienione ośrodki. Zaleca też „ograniczenie wyjazdów biznesowych do niezbędnych i odbywanie ich w zorganizowanych grupach. Resort przypomina o stosowaniu się do zaleceń miejscowych służb bezpieczeństwa oraz śledzeniu komunikatów zamieszczanych na stronie internetowej MSZ, Ambasady RP w Kairze oraz informacji w mediach lokalnych i zagranicznych. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących aktualnej sytuacji rekomenduje kontakty z Ambasadą RP w Kairze.

dic9vfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dic9vfu