Trwa ładowanie...

Holandia. Nowe restrykcje dla podróżnych

Od niedzieli 8 sierpnia przybywający do Niderlandów z krajów oznaczonych żółtym kodem na mapie zagrożeń COVID-19 muszą liczyć się z nowymi obostrzeniami.

Amsterdam (zdjęcie ilustracyjne)Amsterdam (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Adobe Stock
d1s1orv
d1s1orv

Żeby wjechać do Holandii, osoby, które podróżują z krajów znajdujących się na żółtej liście muszę teraz okazać świadectwo szczepienia, przejścia choroby lub przedstawić ważny test PCR/antygenowy. Nowe przepisy obowiązują niezależnie od środka transportu.

Co ważne, holenderskie władze zapowiadają wyrywkowe kontrolne na granicach. A jeszcze ważniejsze, że w przypadku braku stosownych dokumentów na podróżnego nałożona zostanie kara w wysokości 95 euro, czyli ok. 435 zł.

Koronawius w Holandii

W Holandii wykryto dotychczas 1 mln 885 tys. 805 przypadków koronawirusa. Zmarło prawie 18 tys. osób. W ostatnich dniach wykrywanych jest średnio od 2 do 3 tys. nowych przypadków dziennie.

d1s1orv

Koronawirus - żółta lista

Kodem żółtym oznaczone są m.in. Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy i Grecja. Polska jest traktowana jako kraj niskiego ryzyka zagrożenia koronawirusem i wprowadzone restrykcje nie obowiązują podróżnych z naszego kraju.

Źródło: PAP/gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Południe Holandii pod wodą. Dramatyczna walka mieszkańców ze skutkami powodzi

d1s1orv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s1orv