Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
samolot
16-07-2016 10:28

Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?

Podczas rezerwowania określonego fotela w samolocie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pozwoli to odbyć lot w jak najbardziej komfortowych warunkach. Sprawdźcie, jak uwzględniając rodzaj samolotu oraz własne preferencje, wybrać najlepsze miejsce.

Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie?Źródło: Photobac/Shutterstock
d4hrr3r
d4hrr3r

Podczas rezerwowania określonego fotela w samolocie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Pozwoli to odbyć lot w jak najbardziej komfortowych warunkach. Sprawdźcie, jak uwzględniając rodzaj samolotu oraz własne preferencje, wybrać najlepsze miejsce.

Przy oknie czy przy przejściu?
Oba miejsca mają swoje plusy i minusy. Przy oknie możliwe jest podziwianie widoków, oparcie zmęczonej głowy o ścianę i wygodniejsze zaśnięcie. Nikt nie będzie nam przeszkadzał wstawaniem. Problemem jest natomiast przeciskanie się przed współpasażerami, kiedy zachce nam się iść do toalety lub po prostu rozprostować kości.

Miejsce przy przejściu umożliwia swobodne poruszanie się po samolocie, wyciągnięcie nóg w trakcie lotu i otrzymanie wolnej przestrzeni z jednej strony. Niestety będziemy zmuszeni przepuszczać osoby siedzące obok, zatem zaśnięcie może być problematyczne. Dodatkowym minusem jest usytuowanie takich miejsc tuż pod otwarciem półek na bagaż - istnieje ryzyko, że jakiś nieuważny współpasażer zrzuci nam coś na głowę. Pozostaje także kwestia wózków stewardes, które mogą boleśnie uderzyć w łokieć.

Unikaj środkowych foteli
Tak jak wspomniane wyżej miejsca, przy oknie lub przy przejściu, mają swoje plusy i minusy, tak miejsca w środku nie mają żadnych plusów. Każdy cię szturcha, nie masz spokoju, nie możesz na niczym oprzeć głowy, ani tym bardziej wyciągnąć nóg. Dodatkowo ze wszystkich stron ktoś stara się zająć (i tak niewielką) przestrzeń życiową, jaka ci została.

d4hrr3r

Przód, środek czy tył samolotu?
Wybieraj miejsca z przodu samolotu, jeśli zależy ci na spokoju. Jest tam najciszej, ponieważ znajdują się one przed wytwarzającymi hałas silnikami. Mogą być jednak bardziej odczuwalne turbulencje, zwłaszcza podczas zmian wysokości. Miejsca w środku samolotu są głośniejsze, ale mniej narażone na wstrząsy, dlatego podróż przebiega mniej stresująco. Unikaj jak ognia foteli z tyłu: jest tam nie tylko głośno, ale też wiele mocniej odczuwa się turbulencje.

Pokład górny czy dolny?
Dłuższe trasy mogą być obsługiwane przy użyciu dwupoziomowych samolotów. Tutaj wybór jest stosunkowo prosty. Górny pokład ma zazwyczaj mniej siedzeń (ze względu na swoją wielkość), zatem zagęszczenie ludzi będzie mniejsze niż na dole. Na górze jest również zdecydowanie ciszej.

Fotele przy ściankach działowych czy przy wyjściach ewakuacyjnych?
Po raz kolejny są plusy i minusy takich miejsc. Przy ściankach działowych dostaniesz więcej miejsca na nogi, ale musisz pamiętać, że takie fotele są przydzielane często rodzicom z dziećmi. A to z kolei wiąże się z brakiem spokoju w trakcie lotu. Poza tym dodatkowa przestrzeń na nogi jest możliwa tylko wtedy, kiedy ścianka znajduje się przed Tobą. Jeśli wybierzesz miejsce ze ścianką za plecami, wtedy rozkładanie/składanie fotela będzie niemożliwe.

Fotele przy wyjściach ewakuacyjnych również oferują dodatkowe miejsce na nogi. Minusem jest natomiast brak możliwości umieszczenia jakiegokolwiek bagażu pod fotelem oraz fakt, że mogą znajdować się przy samolotowej "kuchni", gdzie jest głośno i ruchliwie.

Najlepsze miejsce w samolocie
Najlepsze miejsce w samolocie

udm

d4hrr3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hrr3r