Trwa ładowanie...

Kenia - to musisz zobaczyć

Każdy, kto kiedykolwiek marzył o Afryce i na podstawie przeczytanych książek i obejrzanych filmów zbudował sobie w myślach jej obraz, w Kenii odnajdzie świat ze swojej wyobraźni. Piękno i różnorodność krajobrazów nie rozczarują nikogo.

Kenia - to musisz zobaczyćŹródło: Jupiterimages
d24jhlc
d24jhlc

Każdy, kto kiedykolwiek marzył o Afryce i na podstawie przeczytanych książek i obejrzanych filmów zbudował sobie w myślach jej obraz, w Kenii odnajdzie świat ze swojej wyobraźni. Piękno i różnorodność krajobrazów nie rozczarują nikogo.

Kraj przecina Wielki Rów Wschodni, prehistoryczny uskok biegnący z północy na południe. Wygląda on jak ogromna, rozgrzana palącym słońcem dolina, na której dnie błyszczy sznur jezior (dwa z nich są słodkowodne, pozostałe – słone). Nieważne, czy wyruszy się stąd na wschód, czy na zachód, ponieważ każdy zakątek potrafi zachwycić.

Wartych odwiedzenia miejsc jest tak wiele, że trudno je wyliczyć: rezerwat Amboseli z Kilimandżaro w tle, półpustynne tereny Samburu na północy kraju (jeden z najbardziej dzikich rezerwatów przyrody w Afryce), majestatyczna góra Kenia, drugi co do wielkości szczyt kontynentu, położony niemal na równiku.

Urodą zniewalają góry Aberdare, w niższych partiach porośnięte lasami i poprzecinane strumieniami, na których błyszczą cudowne wodospady, a także Tsavo, największy park narodowy w (część wschodnia i zachodnia zajmują razem 20 800 km2!), wymarzony na safari.

d24jhlc

Planując podróż, warto pamiętać o lesistym i bagnistym parku narodowym Meru i oczywiście o rezerwacie Masai Mara, po którym – tak jak po znajdującej się po tanzańskiej stronie granicy słynnej równinie Serengeti – wędrują lwy, słonie, zebry, bawoły, antylopy, żyrafy…

Nie sposób mówić o Kenii, nie wspominając o faunie – przecież safari stanowi gwóźdź programu wycieczek po kraju! W parkach narodowych i rezerwatach można zobaczyć wszystkie dzikie zwierzęta Afryki, wśród nich oczywiście „wielką piątkę” (lwa, słonia, lamparta, nosorożca i bawoła), której sfotografowanie każdy turysta stawia sobie za punkt honoru.

Pobyt w pozwala również na poznanie fascynującej kultury: Masajowie i 41 innych plemion zamieszkujących kraj wciąż żyją tak jak kilkadziesiąt czy nawet kilkaset lat temu, pielęgnując zwyczaje przodków. Pod względem różnorodności etnicznej i trwałości tradycji Kenia nie ma sobie równych.

Oprócz obowiązkowego safari oferuje turystom mnóstwo innych atrakcji, od golfa po nurkowanie. Piękno kraju można oglądać nie tylko z okien samochodu terenowego: do wyboru jest jazda konna, piesze wycieczki, wspinaczka górska, szybowanie na paralotni i loty balonem nad sawanną. Chwilę oddechu zapewniają rajskie plaże nad Oceanem Indyjskim, a wysoka jakość usług i komfort hoteli gwarantują miłe wspomnienia po powrocie do domu.

d24jhlc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24jhlc