Trwa ładowanie...

Lotnisko Madera. Jak dojechać do Funchal?

Lotnisko Madera położone jest zaledwie 13,2 km od stolicy wyspy – Funchal. Jak dojechać do miasta? Dzięki temu transfer z lotniska do centrum miasta zajmuje zaledwie kwadrans, jeśli wybierzemy podróż samochodem lub taksówką. Prężnie działa tutaj także komunikacja miejska i kursują specjalne lotniskowe autokary.

Lotnisko Madera. Jak dojechać do Funchal?Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Buonasera
d27w5ei
d27w5ei

Lotnisko Madera – położenie

Lotnisko Madera, bardzo często nazywane również Lotniskiem Funchal, leży nie w samej stolicy wyspy, ale w oddalonym o ok. 13 km Santa Cruz. Niewielka odległość nie powoduje kłopotów komunikacyjnych, dzięki czemu możemy wybrać spośród kilku opcji transferu z Lotniska Madera do Funchal.

Transfer z Lotniska Madera do Funchal – autobusy

Nieopodal Lotniska Madera zlokalizowany jest przystanek komunikacji miejskiej. Autobusy odjeżdżają stąd bardzo często, nawet w niedziele i dni świąteczne. Bezpośrednio z Lotniska Madera można dojechać do centrum Funchal również za pomocą specjalnej linii lotniskowej Airport-bus. Ceny biletów nie są wygórowane. Osoba dorosła za przejazd w jedną stronę zapłaci tylko 5 EUR, a bilet ulgowy kosztuje 2,50 EUR. W weekendy oraz w godzinach nocnych (od 22:00 do 7:00) ceny biletów są o 20 proc. wyższe.

Czas przejazdu autobusem z Lotniska Madera do centrum Funchal zajmuje ok. 40 minut. Ważnym udogodnieniem jest możliwość zamówienia transferu z Lotniska Madera do centrum Funchal online, jeszcze przed wylotem. Warto pamiętać, że równie dobrze można zamówić też transport spod hotelu do Lotniska Madera.

Transfer z Lotniska Madera do Funchal – taksówki

Na Lotnisku Madera działa tylko jeden postój taksówek, ale za to możemy wybierać spośród ofert kilku firm. Taryfę możemy złapać tuż obok hali przylotów, na poziomie 0. Cena za przejazd do centrum Funchal wynosi ok. 20 EUR, a sama droga zajmuje ok. 15 minut. Rekomendowane firmy taksówkarskie działające na Lotnisku Madera to: AITRAM Táxi, Shuttle Direct, Holiday Taxi Funchal. To najłatwiejszy sposób na transfer z Lotniska Madera do Funchal.

d27w5ei

Transfer z Lotniska Madera do Funchal – wypożyczenie samochodu

Wypożyczenie samochodu to jeden z najlepszych, ale zarazem należący do najdroższych sposób poruszania się po Maderze. Jest to najczęściej rekomendowany sposób zwiedzania Madery ze względu na duże oddalenie od siebie atrakcji turystycznych. Co prawda port lotniczy leży blisko miasta, ale warto właśnie w ten sposób zaranżować transfer z Lotniska Madera do Funchal, żeby ułatwić sobie nie tylko ten przejazd, ale i dalszą podróż. Wypożyczalnia samochodów działa już bezpośrednio na Lotnisku Madera. Koszt dobowego wynajęcia samochodu w klasie ekonomicznej to ok. 24 EUR. Drogi prowadzące z lotniska do miasta są dobrze oznakowe, więc raczej trudno zgubić kurs.

Lotnisko Madera – dalsza podróż

Najlepiej rozwiniętym pod względem komunikacyjnym miastem Madery jest jej stolica – Funchal. Nawet jeśli planujemy dalszą podróż po wyspie, warto zacząć właśnie od dotarcia do Funchal. Bez trudu złapiemy stąd autobus do wielu innych miast Madery. Trzeba jednak sprawdzić rozkład jazdy przed podróżą, ponieważ zdarza się, że do niektórych miejscowości odjeżdża tylko jeden kurs dziennie. Warto wykupić od razu karnet na komunikację miejską, ponieważ bilety sprzedawane u kierowcy są nieco droższe.

d27w5ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27w5ei