Trwa ładowanie...
d37v5kg

Lotnisko Madera (Madeira Airport)

Największe atrakcje
Lotnisko Madera (Madeira Airport)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Peter Forster

Lotnisko Madera – położenie

Lotnisko Madera nazywane również* Lotniskiem Funchal* jest położone nie w samej stolicy Madery, ale w pobliskim mieście Santa Cruz, czyli ok. 13 km na północny wschód od Funchal. Dzięki temu transfer z Lotniska Madera do Funchal nie zajmuje dużo czasu (ok. 15 minut samochodem) i łatwo go zorganizować. Lotnisko Madera dysponuje dwoma pasami startowymi o długości 1 800 m każdy. Wewnątrz lotniska ulokowano wiele punktów usługowych, w tym: restauracji, sklepów bezcłowych i stoisk z upominkami z pobytu na Maderze. Trzeba mieć jednak na uwadze, że większość z nich jest zamykana o 22:00.

Lotnisko Madera – transport

Z lotniska Madera do centrum Funchal odjeżdżają autobusy nawet w niedzielę i dni świąteczne. Dostępna jest również specjalna linia lotniskowa – Airport-bus, która kursuje co pół godziny. Ceny biletów nie są wygórowane i wynoszą nie więcej niż 5 EUR dla osoby dorosłej. Można skorzystać również ze stacjonujących na Lotnisku Madera taksówek. Możemy tutaj wybierać spośród co najmniej kilku firm taksówkarskich. Cena transportu z lotniska Madera do centrum Funchal wynosi w tym przypadku od. 20 EUR.

Lotnisko Madera – udogodnienia

Bezpośrednio na Lotnisku Madera można skorzystać z kantoru wymiany walut, żeby zaopatrzyć się w euro, którymi można płacić na wyspie. Można tu również przechowywać bagaż. Ważną informacją dla podróżujących z dziećmi jest fakt, że przy Lotnisku Madera działa plac zabaw. Warto także wiedzieć, że na lotnisku można skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Bardzo często rekomendowanym sposobem zwiedzania Funchal i całej Madery jest wypożyczenie samochodu, które znacznie ułatwia poruszanie się po wyspie. Bezpośrednio na Lotnisku Madera można skorzystać z takiej usługi.

Jak dolecieć z Polski na Maderę?

Niestety nie można dolecieć z Polski na Maderę bezpośrednio. Konieczna jest przesiadka w jednym z miast europejskich. Najlepsze połączenia lotnicze z Funchal mają Londyn i Frankfurt, dlatego właśnie jedno z tych miast warto wybrać jako miejsce przesiadki. Dobre połączenia z Polski oferują również Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, lotnisko w Katowicach i we Wrocławiu.

Lotnisko Madera – dodatkowe informacje

Warto wiedzieć, że Lotnisko Madera uchodzi za drugie (zaraz po Lotnisku Gibraltar) najbardziej niebezpieczne lotnisko w Europie i 9 pod względem na świecie. Mogą tu lądować tylko naprawdę doświadczeni piloci. Mimo to, z roku na rok wzrasta tu liczba lotów i zwiększa się ruch turystyczny.

Lotnisko Madera (Madeira Airport)
Czas lotu / jazdy samochodem

6 h 45 min lotu

Strefa czasowa

UTC

Waluta

euro (EUR)

Przykładowe ceny

– przejazd autokarem z Lotniska Madera do Funchal – 5 EUR osoba i dorsoła, 2,5 EUR bilet ulgowy;
– taksówka z Lotniska Madera do Funchal – ok. 20 EUR.

Godziny otwarcia

– Lotnisko otwarte całodobowe.
– Wypożyczalnia samochodów działa od 7:00 do 24:00;
– Większość salonów usługowych na lotnisku jest zamykana o 22:00.

Orientacyjna odległość

3 737 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37v5kg
d37v5kg
d37v5kg