Trwa ładowanie...

Lotnisko Palermo. Jak dojechać do centrum miasta?

Palermo jest jednym z najlepiej rozwiniętych pod względem komunikacji miast na Sycylii. Jak dojechać do centrum miasta? Transfer z lotniska w Palermo do centrum miasta jest możliwy dzięki autobusom, taksówkom i pociągom.

Share
Lotnisko Palermo. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: Pixabay.com, fot: nataliaaggiato
d1nl4zp

Z lotniska do centrum Palermo autobusem

Autobusy to najbardziej chwalony środek transportu w Palermo. Przejazd autobusem z lotniska Falcone-Borsellino do centrum Palermo kosztuje nieco ponad 6 euro, jednak trwa sporo krócej niż podróż pociągiem – około 40 minut. Autobusy kursują na linii Palermo Airport-centrum miasta raz na pół godziny. Ostatni autobus odjeżdża spod portu lotniczego Punta Raisi 15 minut po północy.

Z lotniska do centrum Palermo pociągiem

Do Palermo z lotniska Falcone-Borsellino można się także dostać koleją, która kursuje tam pod szyldem Trinacira Express. Przy Palermo Airport działa nowoczesny dworzec kolejowy Punta Raisi, z którego można dotrzeć na dworzec główny w Palermo.

Zwykle w dni powszednie pociągi kursują z portu lotniczego Falcone-Borsellino co pół godziny – od wczesnych godzin porannych do godziny 22. Później następuje kilkugodzinna przerwa, podczas której nie ma żadnych połączeń z lotniska w Palermo do centrum. Bilet na pociąg z lotniska do Palermo kosztuje 6 euro, jednak czas podróży może być dla niektórych rozczarowujący – przejechanie ponad 30 kilometrów zajmuje pociągom czasem nawet ponad godzinę.

d1nl4zp

Z lotniska do centrum Palermo taksówką

Na zewnątrz lotniska w Palermo stoją liczne taksówki, które dowiozą każdego turystę do centrum miasta w około 45 minut. Ile kosztuje taksówka do Palermo? Koszt przejazdu taksówką z lotniska w Palermo wynosi 35-40 euro, jednak czasami można negocjować z kierowcą niższą cenę. Nocą taki kurs może być jednak znacznie droższy i przekraczać kwotę 50 euro.

Z lotniska do centrum Palermo wypożyczonym samochodem

Na lotnisku w Palermo łatwo można znaleźć punkty, w których działają wypożyczalnie samochodów. Wypożyczenie samochodu z lotniska Falcone-Borsellino odbywa się na okres co najmniej jednego dnia, a ceny najtańszych aut zaczynają się od 90 zł. Wypożyczenie samochodu rodzinnego z lotniska w Palermo jest jednak droższe i wynosi przynajmniej 300 zł za każdy dzień. W przypadku luksusowych samochodów, które również oferowane są przez firmy działające na terenie Palermo Airport, cena wynajmu może przekroczyć 1000 zł. Przedsiębiorstwa, które wypożyczają auta z lotniska w Palermo, to m.in. Avis, Hertz i Autoeuropa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1nl4zp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nl4zp
d1nl4zp