Trwa ładowanie...

Lotnisko w Saragossie – transfer do miasta

Lotnisko w Saragossie znajduje się 16 km od centrum miasta. Komunikacja między lotniskiem a centrum odbywa się autobusami miejskimi, taksówkami lub wypożyczonymi samochodami.

Lotnisko w Saragossie – transfer do miastaŹródło: Pixabay.com
d2xaqvc
d2xaqvc

Lotnisko Saragossa – transfer do centrum miasta autobusem

Autobusy miejskie organizują transfer z lotniska w Saragossie do centrum (przystanek Paseo Maria Agustín) zatrzymując się po drodze na przystanku Plaza, Plaza Imperial, na dworcu kolejowym i dworcu autobusowym. Bilet kosztuje 1,85 €.

Autobusy z lotniska do centrum Saragossy kursują co pół godziny między 6.00 a 23.00 w dni powszednie, a także co godzinę, w tym samym przedziale czasowym, w niedziele i święta.

Lotnisko Saragossa – transfer do centrum miasta autobusami międzymiastowymi

Autobusy międzymiastowe firmy Alsa łączą lotnisko w Saragossie z Tudelą, Pamploną i San Sebastián. Autobusy do Tudeli odjeżdżają spod lotniska w Saragossie każdego dnia, do Pamplony w czwartki, soboty i niedziele, a do San Sebastián – w niedzielę. Rozkład jazdy busów dopasowany jest do godzin przylotów. Koszt biletu do Pamplony to 17,15 €, do Tudeli 8,15 €, a do San Sebastián – 27 €.

Lotnisko Saragossa – transfer do centrum miasta taksówką

Pod halą terminala stacjonują taksówki trzech korporcji: Radio Taxi Aragón, Radio Taxi Cooperativa i Radio Taxi Zaragoza.

d2xaqvc

Transfer z lotniska w Saragossie wiąże się z dodatkową opłatą początkową w wysokości 5,70 €. Taksówki naliczają należności według 4 taryf:

  • taryfa 1: dzienna w Strefie A – 1,75 € opłaty początkowej, 0,79 € za każdy przejechany kilometr,
  • taryfa 2: nocna + weekendy i święta w Strefie A - 2,65 € opłaty początkowej, 1,19 € za każdy przejechany kilometr,
  • taryfa 3: dzienna w Strefie B – 1,75 € opłaty początkowej, 1,14 € za każdy przejechany kilometr,
  • taryfa 4: nocna + weekendy i święta w Strefie B - 2,65 € opłaty początkowej, 1,28 € za każdy przejechany kilometr.

Lotnisko Saragossa – transfer do centrum miasta samochodem

Na terenie terminala lotniska w Saragossie znajdują się biura dwóch wypożyczalni samochodów – Hertz i Ok Rent a Car. Lotnisko ma dogodne połączenie drogowe z centrum Saragossy. Trasa prowadzi drogą N125, obwodnicą miasta A2, a następnie drogą N232, która prowadzi do samego centrum.

d2xaqvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xaqvc