Trwa ładowanie...
dkht7r6

Lotnisko w Saragossie (ZAZ)

Największe atrakcje
Lotnisko w Saragossie (ZAZ)
Region
wikimedia Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic
Źródło: wikimedia Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

Lotnisko w Saragossie znajduje się 16 km od centrum miasta. Służy zarówno jako lotnisko cywilne, jak również jako baza Hiszpańskich Sił Powietrznych. Co ciekawe, lotnisko używane jest przez NASA jako awaryjne lądowisko dla promów kosmicznych.

Lotnisko Saragossa - pobliskie miasta

W pobliżu Saragossy znajduje się kilka ciekawych miejscowości wartych odwiedzenia. Wśród nich znajdują się miasto Huesca, które zasłynęło podczas wojny hiszpańskiej w latach 30. XX wieku jako miejsce krwawych starć republikanów i frankistów, a także miasteczko Teruel, które dzięki zabudowie w stylu mudéjar zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Okolice Saragossy zdominowane są przez góry. 240 km od miasta znajduje się najwyższy szczyt hiszpańskich Pirenejów, a 140 km na zachód Park Krajobrazowy Moncayo. Zatem miłośnikom nart polecane są kurorty Astun, Candanchú i Formiga.

Lotnisko w Saragossie znajduje się 300 km od dużego lotniska międzynarodowego w Barcelonie (Barcelona-El Prat). Poza tym w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się mniejsze lotniska – w Huesce, Tarragonie i Pamplonie.

Lotnisko Saragossa - loty z Polski

Nie istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze z miast polskich do Saragossy. Z przynajmniej jedną przesiadką polecimy jednak z pięciu polskich lotnisk: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Katowic.

Przesiadek możemy spodziewać się w Berlinie, Dusseldorfie czy Monachium . Loty niebezpośrednie do Saragossy to jednak duży wydatek. W jedną stronę podróż może nas wynieść nawet 1600 zł.

Lotnisko Saragossa - kierunki zagraniczne

Z lotniska w Saragossie można udać się do Algierii, Bahrajnu, Belgii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji, Włoch, Meksyku, Kataru, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Stanów Zjednoczonych i Uzbekistanu.

Lotnisko obsługuje także loty wewnętrzne. W ten sposób Saragossa połączona jest z Malagą, Wyspami Kanaryjskiemi (Gran Canarią i Lanzarote), a także wyspami: Majorką, Minorką i Ibizą. Loty wykonują korporacje hiszpańskie: Air Europa, Volotea i Vueling.

Lotnisko Saragossa - linie lotnicze

Lotnisko w Saragossie obsługuje przyloty i odloty 9 linii lotniczych. Lądują tam samoloty hispzańskich korporacji - Air Europa, Volotea, Vueling, tanich linii lotniczych - Ryanair, Wizz Air, a także przewoźników międzynarodowych - Air China, Emirates, Qatar Airways i Korean Air.

Lotnisko w Saragossie (ZAZ)
Czas lotu / jazdy samochodem

3h samolotem / 24h samochodem

Strefa czasowa

UTC + 01:00

Waluta

euro (EUR)

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

około 1600 zł

Orientacyjna odległość

2600 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkht7r6
dkht7r6
dkht7r6