Nowe hitowe połączenie z Polski. Pociągiem do wyjątkowego miasta
Już w ten weekend rusza nowe międzynarodowe połączenie z Polski. Leo Express uruchamia połączenie Warszawa - Kraków - Praga. Pierwszy kurs odbędzie się w niedzielę 1 marca.
Międzynarodowy przewoźnik informuje, że ma pełne zaplecze techniczne i załogi do obsługi nowej linii. Pierwsze rejsy cieszą się wysoką frekwencją, a w wybranych terminach składy są już wyprzedane. Przewoźnik już od kilkunastu lat obsługuje połączenie Kraków - Praga, teraz czas na wydłużenie trasy o stolicę.
Nowe połączenie do Pragi
Szef spółki podkreśla, że oferta jest adresowana do różnych grup podróżnych. - Nowa linia Warszawa – Kraków to kolejny krok w naszym długofalowym rozwoju w Polsce i dowód na to, że nowoczesna kolej ma w tym regionie silną przyszłość. Zapraszamy polskich pasażerów do wypróbowania naszych usług. Mamy atrakcyjną ofertę dla każdej grupy klientów – mówi Peter Köhler, CEO Leo Express.
Leo Express działa w Polsce od 2018 r., kiedy uruchomił pociąg z Czech do Krakowa jako pierwszy prywatny przewoźnik na tej trasie. Na pokładzie oferuje szybkie Wi‑Fi 5G, serwis gastronomiczny z daniami – w tym żurek za 6 zł, czeski smażony ser i propozycje azjatyckie – oraz obsługę dostarczającą zamówienia do siedzeń.
Polacy oszaleli. Najlepsze atrakcje 2025
Dla bardziej wymagających dostępna jest klasa Premium Sleeper z możliwością ułożenia fotela do spania. Przewoźnik akcentuje też udogodnienia dla rodzin, takie jak niskopodłogowe wejścia i przedziały dziecięce. Elementem budowania lojalności ma być program Smile Club oraz promocje dla osób planujących podróż z wyprzedzeniem.
Inauguracyjny kurs zaplanowano 1 marca. Skład zostanie podstawiony na stacji Warszawa Wschodnia przed godz. 7. Pasażerowie mogą liczyć na degustację menu, konkursy z biletami oraz spotkania z zespołem przewoźnika i partnerami.
Pociąg wyruszy z Warszawy Wschodniej o godz. 7:21, a do Pragi dotrze zgodnie z rozkładem o godz. 16:43. Podróż potrwa więc 9 godz. i 22 min. Na stronie przewoźnika są jeszcze cztery miejsca na pierwszy kurs - jedynie w klasie ekonomicznej. Kosztują 186 zł.
Pasażerowie, którzy nie zdążą na poranne wydarzenie, mogą odwiedzić kasę biletową Leo Express na dworcu Warszawa Zachodnia. Przez cały dzień będą tam czekać konkursy oraz upominki.
Nowe połączenie jest kolejnym z Polski do Pragi. Z Warszawy do stolicy pojedziemy także PKP Intercity ( EC Silesia jedzie z Warszawy Centralnej 8 godz. i 36 min) oraz RegioJet (9 godz i 2 min z Warszawy Centralnej).
Coraz więcej Polaków odwiedza Czechy
- Nowe połączenie kolejowe między Polską a Czechami to ważny impuls dla dalszego rozwoju turystyki przyjazdowej. Wierzę, że Leo Express przyciągnie kolejnych klientów i pokaże, że kolej może być nie tylko przyjazna dla środowiska, ale też wygodna, szybka i przystępna cenowo. Dane z ubiegłego roku wykazują 14 proc. wzrost liczby udzielonych im noclegów – dodaje František Reismüller, dyrektor CzechTourism.
Przypomnijmy, że Czechy zanotowały w 2025 r. wzrost zarówno liczby przyjazdów turystów zagranicznych. Najwięcej przyjechało ich z Niemiec - aż 2 mln 347 tys., co stanowi wzrost o 1 proc. rok do roku. Na drugim miejscu znaleźli się Polacy w liczbie 939 tys. 296. Wzrost jest dużo bardziej imponujący - 11,9 proc. To pierwsza taka sytuacja w historii, gdy wyprzedziliśmy Słowaków.