Trwa ładowanie...

Park Narodowy Komodo. Waran bohaterem Google doodle

Prawie każdy, kto będzie chciał 6 marca skorzystać z wyszukiwarki Google zobaczy specjalnie zaprojektowanego doodle'a. Dedykowany jest waranom z Komodo. Google świętuje w ten sposób 37 rocznicę powstania Parku Narodowego Komodo.

Park Narodowy Komodo. Waran bohaterem Google doodleŹródło: Fotolia
d4kbhhb
d4kbhhb

Po kliknięciu w obrazek z waranem można rozwiązać quiz na temat tych gadów. Google zadaje pięć pytań, m.in.: o to czy to największe współcześnie żyjące jaszczurki, jak dużo jedzą i czy mają czuły węch. Do wyboru są dwie odpowiedzi: prawda i fałsz. Na koniec uśmiechnięty główny bohater quizu prezentuje wynik, a po kliknięciu w kolejny obrazek możemy się dowiedzieć, gdzie się znajduje Park Narodowy Komodo, w którym mieszkają warany.

google
Źródło: google

Jeśli jeszcze nie rozwiązaliście quizy, to zdradzimy kilka faktów. Warany z Komodo to największe współcześnie żyjące jaszczurki, które osiągają nawet do 3,5 m długości i ważą ok. 100 kg. Ze względu na te wymiary nazywane są też smokami z Indonezji. Żywią się głównie ptakami, bawołami wodnymi, świniami i jeleniami, ale praktykują też kanibalizm.

Aby je chronić, w 1980 r. założono Park Narodowy Komodo, który znajduje się na liście UNESCO. Warany występują na należących do Indonezji wyspach Archipelagu Sundajskiego, ale można je zobaczyć także w ogrodach zoologicznych na świecie. W Polsce możemy je podziwiwać w zoo w Poznaniu i Wrocławiu.

d4kbhhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kbhhb