WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Park Narodowy Komodo. Waran bohaterem Google doodle

Prawie każdy, kto będzie chciał 6 marca skorzystać z wyszukiwarki Google zobaczy specjalnie zaprojektowanego doodle'a. Dedykowany jest waranom z Komodo. Google świętuje w ten sposób 37 rocznicę powstania Parku Narodowego Komodo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fotolia)

Po kliknięciu w obrazek z waranem można rozwiązać quiz na temat tych gadów. Google zadaje pięć pytań, m.in.: o to czy to największe współcześnie żyjące jaszczurki, jak dużo jedzą i czy mają czuły węch. Do wyboru są dwie odpowiedzi: prawda i fałsz. Na koniec uśmiechnięty główny bohater quizu prezentuje wynik, a po kliknięciu w kolejny obrazek możemy się dowiedzieć, gdzie się znajduje Park Narodowy Komodo, w którym mieszkają warany.

google
Podziel się

Jeśli jeszcze nie rozwiązaliście quizy, to zdradzimy kilka faktów. Warany z Komodo to największe współcześnie żyjące jaszczurki, które osiągają nawet do 3,5 m długości i ważą ok. 100 kg. Ze względu na te wymiary nazywane są też smokami z Indonezji. Żywią się głównie ptakami, bawołami wodnymi, świniami i jeleniami, ale praktykują też kanibalizm.

Aby je chronić, w 1980 r. założono Park Narodowy Komodo, który znajduje się na liście UNESCO. Warany występują na należących do Indonezji wyspach Archipelagu Sundajskiego, ale można je zobaczyć także w ogrodach zoologicznych na świecie. W Polsce możemy je podziwiwać w zoo w Poznaniu i Wrocławiu.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.