Trwa ładowanie...

Podróż do Niemiec. Co to jest Einreiseanmeldung?

Każdy, kto wybiera się do Niemiec, na pewno natknął się na hasło "Einreiseanmeldung". Wyjaśniamy, co to oznacza i jakie zasady trzeba spełnić, by wjechać do tego kraju.

Share
Przed podróżą do Niemiec należy wypełnić formularz onlinePrzed podróżą do Niemiec należy wypełnić formularz onlineŹródło: Adobe Stock, fot: ©Daniel - stock.adobe.com
d3m47io

W dobie pandemii można pogubić się wśród zasad wjazdu do różnych krajów. Każdy ma bowiem swoje obostrzenia na granicy, które często różnią się tylko szczegółami, aczkolwiek bardzo istotnymi. Jak jest z wjazdem do Niemiec? Wyjaśniamy.

Co to jest Einreiseanmeldung?

Po pierwsze przyjeżdżając do Niemiec z Polski, należy zarejestrować swój wjazd na stronie www.einreiseanmeldung.de. Nawa strony to w tłumaczeniu na język polski nic innego jak "rejestracja wjazdu". Dlatego ważne, by formularz wypełniać za każdym razem, gdy wybieramy się do Niemiec. Muszą to zrobić wszyscy, którzy zamierzają przekroczyć granicę - także dzieci.

Co ważne, strona dostępna jest w języku polskim, dlatego uzupełnienie danych nie powinno sprawić problemu. Jako potwierdzenie zgłoszenia otrzymuje się plik PDF, który należy wydrukować.

d3m47io

Co trzeba okazać podczas wjazdu do Niemiec?

Poza dowodem zarejestrowania się na www.einreiseanmeldung.de, na granicy trzeba okazać dowód zaszczepienia lub dowód statusu ozdrowieńca (obowiązuje tylko przez sześć miesięcy od infekcji), albo negatywny wynik testu na COVID-19. Co ważne, może to być szybki test antygenowy (nie starszy niż 48 godzin) lub test PCR (nie starszy niż 72 godziny). Zasady te dotyczą osób powyżej 12. roku życia.

Co ważne, osoby niezaszczepione kierowane są na 10-dniową kwarantannę, z której mogą zostać zwolnione po wykonaniu testu piątego dnia.

Obecnie przepisy obowiązują do marca 2022 r.

d3m47io

Źródło: Gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Berlin zamyka kluby. Obostrzenia w związku z wariantem Omikron

d3m47io
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m47io
d3m47io