Trwa ładowanie...
d3ajc64

Przyszła moda na Albanię!

Albania to przepiękny kraj w południowej Europie z dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Krystalicznie czysta woda, bajeczna pogoda, piękne plaże i pyszne owoce morza zdecydowały, że nazywa się go drugą Chorwacją. Posiadająca 362 kilometry wybrzeża morskiego Albania rzeczywiście ma do zaoferowania turystom bardzo dużo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
miasto Berat, Albania
miasto Berat, Albania (Shutterstock.com, Fot: Stefano Ember)
d3ajc64

Albania to przepiękny kraj w południowej Europie z dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. * Klimat jest tam rewelacyjny - w roku jest ok. 290 słonecznych dni. Kraj zamieszkały przez gościnnych i otwartych ludzi zachwyca wspaniałymi krajobrazami. Ponadto krystalicznie czysta woda, bajeczna pogoda, piękne plaże i pyszne owoce morza zdecydowały, że *nazywa się go drugą Chorwacją. Posiadająca 362 kilometry wybrzeża morskiego Albania rzeczywiście ma do zaoferowania turystom bardzo dużo. Na dodatek ten niedoceniany zakątek Bałkanów *kusi konkurencyjnymi cenami - *wakacje tam mogą kosztować nas nawet o połowę mniej niż w Chorwacji. Ze względu na lata długotrwałej izolacji turystyka rozwija się tu leniwie, więc warto wykorzystać ten moment i odwiedzić to położone na południu państwo, zanim zacznie być oblegane przez urlopowiczów.

Czy Albania stanie się konkurencją dla polskich kurortów nad morzem? Coraz więcej osób z naszego kraju jest zainteresowanych urlopem w tym niewielkim państwie. Większą sprzedaż ofert urlopowych zauważyły też biura podróży i portale oferujące zakup wycieczek.
- Albania to zdecydowanie odkrycie i zaskoczenie tego sezonu. Już w okresie przedsprzedaży odnotowała spektakularny wzrost zainteresowania w porównaniu z ubiegłymi latami i spodziewamy się, że ta tendencja będzie tylko rosła. To kierunek wybierany zarówno przez pary, jak i rodziny, choćby ze względu na dużą dostępność z lotnisk regionalnych, niską cenę i malowniczy krajobraz. Wygląda na to, że przyszła moda na Albanię - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

d3ajc64

Sprawdźcie, co na temat wyjazdów do coraz popularniejszego wśród turystów kraju mówi Izabela Nowak-Tomczyk, która prowadzi blog o Albanii. Tłumaczy, dlaczego ten kierunek stał się tak popularny i co sprawiło, że jest tam coraz więcej także naszych rodaków.

wg/ik

d3ajc64

Podziel się opinią

Share

d3ajc64

d3ajc64