Trwa ładowanie...

Przyszła moda na Albanię!

Albania to przepiękny kraj w południowej Europie z dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Krystalicznie czysta woda, bajeczna pogoda, piękne plaże i pyszne owoce morza zdecydowały, że nazywa się go drugą Chorwacją. Posiadająca 362 kilometry wybrzeża morskiego Albania rzeczywiście ma do zaoferowania turystom bardzo dużo.

Share
Przyszła moda na Albanię!Źródło: Shutterstock.com, fot: Stefano Ember
d20wkxm

Albania to przepiękny kraj w południowej Europie z dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. * Klimat jest tam rewelacyjny - w roku jest ok. 290 słonecznych dni. Kraj zamieszkały przez gościnnych i otwartych ludzi zachwyca wspaniałymi krajobrazami. Ponadto krystalicznie czysta woda, bajeczna pogoda, piękne plaże i pyszne owoce morza zdecydowały, że *nazywa się go drugą Chorwacją. Posiadająca 362 kilometry wybrzeża morskiego Albania rzeczywiście ma do zaoferowania turystom bardzo dużo. Na dodatek ten niedoceniany zakątek Bałkanów *kusi konkurencyjnymi cenami - *wakacje tam mogą kosztować nas nawet o połowę mniej niż w Chorwacji. Ze względu na lata długotrwałej izolacji turystyka rozwija się tu leniwie, więc warto wykorzystać ten moment i odwiedzić to położone na południu państwo, zanim zacznie być oblegane przez urlopowiczów.

Czy Albania stanie się konkurencją dla polskich kurortów nad morzem? Coraz więcej osób z naszego kraju jest zainteresowanych urlopem w tym niewielkim państwie. Większą sprzedaż ofert urlopowych zauważyły też biura podróży i portale oferujące zakup wycieczek.
- Albania to zdecydowanie odkrycie i zaskoczenie tego sezonu. Już w okresie przedsprzedaży odnotowała spektakularny wzrost zainteresowania w porównaniu z ubiegłymi latami i spodziewamy się, że ta tendencja będzie tylko rosła. To kierunek wybierany zarówno przez pary, jak i rodziny, choćby ze względu na dużą dostępność z lotnisk regionalnych, niską cenę i malowniczy krajobraz. Wygląda na to, że przyszła moda na Albanię - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

d20wkxm

Sprawdźcie, co na temat wyjazdów do coraz popularniejszego wśród turystów kraju mówi Izabela Nowak-Tomczyk, która prowadzi blog o Albanii. Tłumaczy, dlaczego ten kierunek stał się tak popularny i co sprawiło, że jest tam coraz więcej także naszych rodaków.

wg/ik

d20wkxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20wkxm