Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
statek
08-05-2017 10:30

Statek – pływający hotel

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, zatem najwyższy czas na przeglądanie ofert letnich wyjazdów. Amatorzy zimowych wojaży w cieplejsze rejony globu również zastanawiają się nad tym, gdzie wybiorą się na kolejną wycieczkę. Jakie kierunki wybrać?

Statek – pływający hotelŹródło: Materiały prasowe
d4eqa72
d4eqa72

Systematycznie rośnie liczba Polaków, którzy spędzają urlopy za granicą. Co więcej, można zaobserwować rosnące zainteresowanie kierunkami egzotycznymi, zwłaszcza zimą. Obok tradycyjnych zimowych kierunków, takich jak Alpy czy Dolomity, coraz chętniej wybieramy tak odległe destynacje jak Tajlandia, Indonezja, Karaiby. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się także Wyspy Kanaryjskie, oferujące łagodny klimat zarówno latem, jak i zimą. To czołowa destynacja wśród tych zimowych urlopowiczów, którzy nie lubią spędzać urlopu na białym szaleństwie.

Jeśli chodzi o wyjazdy letnie, w tym roku ma królować Grecja. Na jednym z portali rezerwacyjnych aż 35% wszystkich urlopowiczów wykupiło pobyt właśnie w tym kraju. Na letnie wojaże chętnie wybieramy też Hiszpanię (w tym Wyspy Kanaryjskie), Bułgarię, Turcję. Niektóre spośród tych wyjazdów to urlopy zaplanowane w jednym hotelu, inne to objazdówki. Te ostatnie kojarzą się przede wszystkim z dość męczącym obserwowaniem krajobrazów z okien autokaru. Jednak zwiedzanie na pokładzie statku wycieczkowego może się odbywać także w atmosferze relaksu, zwłaszcza wtedy, gdy naszym kierunkiem są wyspy, odległe południowoazjatyckie wybrzeża albo nawet rejs dookoła świata!

Statek – transport i hotel w jednym

Zwiedzanie odległych zakątków świata w formie rejsów to jedna z najwygodniejszych form wypoczynku. Statek wycieczkowy zapewnia nam jednocześnie nocleg, wyżywienie, transport, a także rozrywkę podczas podróży. Rejsy zaplanowane są w taki sposób, aby najdłuższa część podróży odbywała się nocami. Wówczas w ciągu dnia możemy zwiedzać miejsca znajdujące się na trasie. W czasie podróży mamy do dyspozycji cały szereg atrakcji: restauracje, basen, bary i kawiarnie, siłownię, SPA, boiska, miejsce zabaw dla dzieci, a nawet teatr.

d4eqa72

W ofercie rejsów, którą możemy przejrzeć, np. na stronie www.namorzu.pl, znajdziemy zarówno wycieczki do niezbyt odległych miejsc, takich jak popularne „krainy wiecznej wiosny” – Madera i Wyspy Kanaryjskie, wybrzeża i wyspy Grecji, W ofercie są również rejsy egzotyczne do tak odległych zakątków jak Australia i Nowa Zelandia, czy RPA i Mozambik. Nie lada przygodą są także rejsy transkontynentalne – na Daleki Wschód, do Afryki czy Ameryki Środkowej.

Kierunki północne – Norwegia i Petersburg

Jednym z najbardziej popularnych kierunków rejsów wycieczkowych są norweskie fiordy. Te charakterystyczne elementy krajobrazu Norwegii prezentują się dużo okazalej ze statku niż z lądu. Jednym z najbardziej popularnych z nich jest umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO Geirangerfjorden. Niezapomniane wrażenie robią otaczające go ośnieżone szczyty, które kontrastują z położonymi na skalistych zboczach małymi farmami. Drugim co do wielkości norweskim fiordem jest liczący 179 km długości Hardangerfjord. Obszar, który go otacza, nazywany jest często kwitnącym sadem Norwegii – w tym regionie uprawia się większość rodzimych owoców (m.in. wiśni, czereśni, jabłek).

Popularny jest również długi na 42 kilometry fiord Lysefjord. Turystów przyciąga do niego jedna z najsłynniejszych atrakcji przyrodniczych Norwegii – słynny klif Preikestolen, czyli tzw. Ambona. Ta pionowa, wyrastająca z wody na wysokość 604 m skała zwieńczona prostokątnym płaskowyżem o powierzchni ok. 600 mkw. z roku na rok przyciąga pragnących niezapomnianych wrażeń turystów.

Alternatywą dla rejsów wzdłuż wybrzeży Norwegii są rejsy do Petersburga. Na terenie położonej w delcie Newy stolicy carskiej Rosji znajduje się ponad 40 wysp, połączonych ze sobą 396 mostami. 14 największych z nich otwiera się każdej nocy, aby statki mogły swobodnie przedostać się na jezioro Ładoga. Petersburg nie bez powodu nazywany jest Wenecją Północy. Liczba znajdujących się w nim zabytków jest wręcz trudna do oszacowania: Ermitaż – światowej sławy galeria sztuki, Carskie Sioło, pałace-muzea oraz liczne cerkwie.

d4eqa72

Rejsy egzotyczne – Azja, Indochiny, Alaska

Rejs do Azji jest doskonałym wyborem dla osób, które lubią odkrywać wciąż coś nowego. Podróż statkiem to bowiem okazja na odwiedzenie wielu państw (Japonia, Singapur, Hongkong, Wietnam, Chiny, Korea i inne) i poznania przy tym ich bogatej kultury i architektury.

Dla miłośników natury i malowniczych krajobrazów biura turystyczne przygotowały rejsy na Alaskę. Ta część Stanów Zjednoczonych granicząca od wschodu z Kanadą, a od zachodu, sąsiadująca z Rosją, od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Zapierające dech w piersiach góry, piękna flora i fauna oraz lodowce sprawiają, że rejsy na Alaskę stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Miejsce to jest znane także z nieskalanych przez człowieka parków narodowych.

Biura turystyczne oferują coraz lepiej zorganizowane i komfortowe rejsy – fiordy, dzika natura, przepiękne krajobrazy czy egzotyczna kultura to tylko niektóre z elementów sprawiających, że podróżowanie statkami wycieczkowymi cieszy się coraz większym uznaniem wśród turystów. Jeżeli nie masz zaplanowanego letniego urlopu, a chcesz przeżyć przygodę życia, zainteresuj się rejsem do pięknej Norwegii czy egzotycznej Azji.

d4eqa72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eqa72