Trwa ładowanie...

Transfer z Lotniska Santo Domingo do centrum

Lotnisko Santo Domingo, nazywane również Las Americas International Airport, to największy port lotniczy Dominikany i jeden z największych na całych Krraibach. Łatwo można stąd dotrzeć nie tylko do stolicy wyspy, ale także popularnych miast turystycznych, takich jak: Punta Caucedo i Boca Chica.
Share
Panorama miasto Santo Domingo
Panorama miasto Santo DomingoŹródło: iStock.com
d1o8vif

Transfer z Lotnisko Santo Domingo do centrum – wynajęcie samochodu

Wynajęcie samochodu to najlepszy sposób na zwiedzanie Dominikany. To sprawia, że już na Lotnisku Santo Domingo znajdziemy wiele firm oferujących takie usługi. Biura wynajmu samochodów są zlokalizowane na terminalu północnym lotniska. Możemy tu wybierać spośród następujących placówek: Avis, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, Honda Rent-a-Car, National-Alamo, Nelly Rent-a-Car, Sixt Rent-a-Car, Payless, American Int., Thrifty, Meta Rent-a-Car.

Dobowy koszt wynajęcia samochodu to ok. 160 PLN. Warto mieć na uwadze jednak, że ruch uliczny na Dominikanie bywa chaotyczny, a drogi są nie najlepiej oznakowane. Mimo to zwiedzanie Santo Domingo i innych części wyspy wynajętym samochodem jest najczęściej rekomendowaną opcją. To także najszybszy sposób na transfer z Lotniska Santo Domingo do centrum.

Transfer z Lotnisko Santo Domingo do centrum – taksówka

Wielu turystów przyjeżdżających do Santo Domingo ma już zorganizowany transfer z Lotniska Santo Domingo do centrum, co często zapewniają biura turystyczne. Po wyjściu z samolotu bez trudu znajdziemy pojazd czekający na podróżnych korzystających z tej samej oferty noclegowej.

d1o8vif

Jeśli nie mamy tego komfortu, również bez trudu znajdziemy taryfę z lotniska do centrum Santo Domingo. Postój taksówek znajduje sie na I piętrze terminalu południowego Lotniska Santo Domingo. Jedyny przewoźnik, którego usługi rekomenduje administracja lotniska, jest nazywany SICHALA. Jednak większość operatorów proponuje podróżnym te same stawki. Podróż do centrum Santo Domingo kosztuje ok. 1,600–1,800 DOP (ok. 130 PLN–140 PLN) i trwa ok. 30 min. Dobra rada, to uzgodnić cenę i warunki transferu z Lotniska Santo Domingo do centrum jeszcze przed wejściem do taksówki.

Transfer z Lotnisko Santo Domingo do centrum – autobus

Autobusy miejskie zatrzymują się 3 km od Lotniska Santo Domingo. To bardzo dobry pomysł na transfer z Lotniska Santo Domingo do centrum dla tych, którzy oszczędzić nieco pieniędzy. Nie poleca się jednak podróżowania autobusami nocą, ponieważ nie jest to bezpieczne, a poza tym autobusy mogą po prostu nie kursować.

Autobusy miejskie przejżdżają przez większość głównych dróg w Santo Domingo, więc wystarczy dokladnie zapoznać się z rozkładem jazdy, żeby dotrzeć do miejsca docoleweog. Chociaż zwykle turystów nie spotykają nieprzyjemności podczas przejazdu autobusem miejskim, to jednak zaleca się korzystanie z najbardziej popularnych tras i kursów autobusowych.

Transfer z Lotnisko Santo Domingo do centrum – autokar lotniskowy

Rozmaite prywatne firmy również zapewniają transfer z Lotniska Santo Domingo do centrum. Miejsca, w których można kupić bilet, i z których odjeżdżają autokary są bardzo dobrze oznakowane i łątwo je znaleźć.

d1o8vif

Podziel się opinią

Share
d1o8vif
d1o8vif