Trwa ładowanie...
d2mnt1x

Lotnisko Santo Domingo - Aeropuerto Internacional Las Americas

Największe atrakcje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Lacreta at English Wikipedia

Lotnisko Santo Domingo znane szerzej jako Lotnisko Las Americas International Airport jest położone ok. 30 km od Punta Caucendo. Od Santo Domingo dzieli je odległość 32 km. Port lotniczy służy jako centrum dla linii PAWA Dominicana. Planowane jest zwiększenie liczby kursów o ponad 15 destynacji.

Lotnisko Santo Domingo – informacje ogólne

Lotnisko Santo Domingo jest największym portem lotniczym Dominikany i jednym z największych w całych Karaibach. Funkcjunują tutaj dwa terminale A i B, nazywane również północnym i południowym, i jeden pas startowy. Terminal A (południowy) jest starszy, ale oferuje wszystkie udogodnienia i usługi pasażerskie, jakie zapewniają również inne lotniska. Natomiast Terminal B (północny) powstał dopiero w 2007 i jest uznawany za najnowocześniejszy na Karaibach.

Nowy terminal Lotniska Santo Domingo może pomieścić jednocześnie 7 samolotów boeing 747. Stale jest modernizowany, celem dla administracji Lotniska Santo Domingo jest uczynienie go najlepszym i najbardziej konkurencyjnym pod względem ruchu turystycznego w całej Ameryce Łacińskiej.

Lotnisko Santo Domingo – transport

Transport z Lotniska Santo Domingo łatwo sobie zorganizować, ponieważ port lotniczy jest bardzo dobrze oznakowany. Bez trudu znajdziemy firmy umożliwiające wynajem samochodów. Zlokalizowane są obok terminala B tuż przy wyjściu. Wynajęcie samochodu jest najczęściem rekomendowanym sposobem na zwiedzanie Dominikany.

Przejazd z Lotniska Santo Domingo do centrum oferują również prywatne firmy przewozowe. Warto także skorzystać z Guaga, czyli autobusu, który kursuje do centrum miasta. Autobus zatrzymuje się na parkingu przed wejściem do Lotniska Santo Domingo.

Na turystów podróżujących do Santo Domingo czekają również taksówki na Lotnisku Santo Domingo. To nieco droższa forma transferu, ale zdecydowanie wygodniejsza. Przejazd do miasta zajmuje ok. 20 min i kosztuje ok. 150 PLN.

Dobrym pomysłem jest również zaaranżowanie czegoś na wzór Bla Bla Caru, tzn. Shared Van Ride. Turyści bardzo często korzystają z możliwości przejazdu z Lotniska Santo Domingo do centrum samochodem firmowym lokalnych przedsiębiorców.

Jak dolecieć z Polski do Lotniska Santo Domingo?

Z Polski do Santo Domingo możemy dostać się wyłącznie samolotem. Jeśli lecimy do Santo Domingo, to najlepiej wybrać podróż do lotniska Las Américas. Lot z Warszawy lub Krakowa może trwać nawet do 24 godzin, ponieważ konieczna jest przesiadka po drodze: zwykle w USA, Niemczech lub Hiszpanii. Warto wiedzieć, że z Polski na Dominikanę możemy dostać się również, korzystając z lotnisk w Rzeszowie, Gdańsku, Poznaniu lub Wrocławiu.

Lotnisko Santo Domingo – miasta w pobliżu

Bardzo często wybieranym miejscem na wakacje są miasta Punta Caucedo i Boca Chica. Znajdują się one w odległości ok. 32 km od Lotniska Santo Domingo.

d2mnt1x
Lotnisko Santo Domingo - Aeropuerto Internacional Las Americas
Czas lotu / jazdy samochodem

co najmniej 13 h

Strefa czasowa

AST

Waluta

dominican peso (DOP)

Orientacyjna odległość

8 471 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mnt1x
d2mnt1x
d2mnt1x