Trwa ładowanie...

Turystyczne Oscary rozdane

Znamy najlepsze turystycznie miejsca i wydarzenia w Polsce! Atrakcje uhonorowane Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku to gwarancja niezapomnianych doznań kulturalnych, rekreacyjnych lub rozrywkowych.

Turystyczne Oscary rozdaneŹródło: Materiały prasowe, fot: POT
d43reil
d43reil

Dostać się do grona zwycięzców nie jest łatwo. Certyfikat dla Najlepszego Produktu Turystycznego Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Co roku przyznawany jest także Złoty Certyfikat – nagroda dla produktu, który już wcześniej zdobył Certyfikat POT i dalej ulepsza ofertę oraz podnosi jakość swoich usług.

Bartłomiej Walas, p.o prezesa POT, podczas uroczystości rozdania certyfikatów podkreślił, że właśnie w dobie powszechnej dostępności do ogromnej ilości informacji potrzeba rekomendacji zyskuje na ważności. Certyfikaty POT są wskazówką dla turystów, pomocą przy wyborze i gwarancją jakości. - Z naszych badań wynika, że już 18 proc. pytanych o certyfikat nie tylko go rozpoznawało, ale identyfikowało z wysoką jakością - powiedział prezes Walas na uroczystości, która odbyła się 17 lutego br. podczas targów Tour Salon w Poznaniu.
- Konkurs służy podnoszeniu jakości produktów turystycznych a więc ich rozwojowi przez współzawodnictwo na rynku usług turystycznych - dodaje Anna Księżnik, lider projektu „Rozwój i promocja produktów turystycznych”.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Industriada

Złoty Certyfikat 2016 został przyznany Industriadzie, czyli Świętu Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Industriada - jeden dzień w roku, kiedy kopalnie, osiedla robotnicze, browary, fabryki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających - to prawdziwy festiwal kultury dziedzictwa przemysłowego, organizowany z dużym rozmachem na Górnym Śląsku.

d43reil

Nominacje do Złotego Certyfikatu otrzymały:

Jarmark św. Dominika w Gdańsku:
W lipcu w Gdańsku rozstawionych zostaje ponad 1000 kramów. Od tego momentu można smakować lokalnej kuchni, targować się i szperać w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów. A wszystko tak jak 765 lat wcześniej.

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Niezwykłe miejsce dla wszystkich fanów dinozaurów. W bałtowskim JuraParku ustawiono olbrzymie modele tych prehistorycznych gadów, które można swobodnie dotknąć.

Certyfikaty 2016 otrzymały:

GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy
Stworzony z pasji szlak rowerowy, którego trasa prowadzi przez 5 parków narodowych i 15 parków krajobrazowych. To ponad 2000 km niecodziennych doznań w 5 województwach wschodniej Polski.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Farma Iluzji

Park Edukacji i Rozrywki FARMA ILUZJI
Magiczny świat na wyciągnięcie ręki. W samym środku lasu czeka na wszystkich ciekawskich ponad 60 różnych atrakcji. W programie: budynki całkowicie przeczące prawom fizyki, labirynty, Kopalnia Złota, rezerwat smoków.

d43reil

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Multimedialne muzeum dla fanów polskich brzmień. Placówka mieszcząca się w opolskim amfiteatrze zagwarantuje niezwykłą muzyczną podróż.

Gdański Teatr Szekspirowski
Ciekawe miejsca dla sympatyków twórczości Williama Shakespeare'a. To jedyny w Europie zrekonstruowany teatr elżbietański z otwieranym dachem i ruchomą sceną.

Kompleks Świętokrzyska Polana
Doskonałe miejsce do wypoczynku położone w województwie świętokrzyskim. Kompleks otoczony lasem oferuje m.in. możliwość podziwiania stworzeń morskich z całego świata w pokaźnym zbiorze akwariów.

d43reil

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Wydarzenie łączące dwie kultury: polską i żydowską. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać na żywo muzyki klezmerskiej i porozmawiać osobiście z rabinem w synagodze.

Planetarium EC1
Bliskie spotkania z kosmosem dla wszystkich fascynatów nocnego nieba. Pod kopułą tego łódzkiego planetarium znajduje się ekran sferyczny, na którym można zobaczyć jak prezentują się planety, gromady galaktyk i cały wszechświat.

Park Etnograficzny w Tokarni
Cudowna lekcja historii na świeżym powietrzu. Niedaleko Chęcin, w otoczeniu lasu, można zobaczyć jak wyglądały chłopskie chałupy, dwór, kościół, młyny na przestrzeni wieków. A wszystko wykonane z drewna.

d43reil

Exploseum - wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy
W tym miejscu nie zabraknie mocnych wrażeń. W Puszczy Bydgoskiej skrywa się 7 budynków fabrycznych, gdzie produkowano materiały wybuchowe na potrzeby III Rzeszy. Spenetrowanie podziemnych korytarzy będzie nie lada gratką.

Noc Kultury
Lublin udowadnia, że sztuka może wyjść na ulice. Podczas jednej nocy na obszarze Starego Miasta oraz w centrum organizowanych jest ponad 250 różnych wydarzeń. Wszystko po to, aby zaznajomić mieszkańców i turystów ze sztukami wizualnymi.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Piknik Szybowcowy

Wyróżnienia otrzymali:

Piknik Szybowcowy
Niesamowite podniebne ewolucje, zapierające dech w piersiach akrobacje i nocne pokazy. Taką dawkę emocji zapewnia Piknik Szybowcowy organizowany w Lesznie.

d43reil

Strefa MTB Sudety
Trasy w Sudetach stworzone specjalnie dla fanów rowerów górskich. Śmiałkowie mają do przejechania 500 km. A wszystko w ciekawym otoczeniu przyrodniczym z Górami Sowimi i wieloma zabytkami w tle.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Majestatyczny renesansowy zamek stał się prawdziwą sceną kulturalną Szczecina. Odbywają się tu pokazy filmowe, przedstawienia teatralne, wernisaże, promocje książek i koncerty.

Źródło: POT/WP

d43reil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43reil