Trwa ładowanie...
dneed33

Poznań

Największe atrakcje
Kraj:
Położenie:

Wielkopolska

Strefa czasowa:

UTC + 1 godz.

Waluta:

PLN

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Poznań – stolica Wielkopolski

Poznań leży w środkowo-zachodniej Polsce. To duże, ósme co do wielkości miasto w kraju, miasto wojewódzkie i stolica regionu Wielkopolski. W Poznaniu czas wolny możemy spędzać na tysiąc sposobów. Warto zaopatrzyć się w Poznańską Kartę Turystyczną, która umożliwia nam wstęp za pół ceny do wielu atrakcji. Do niektórych atrakcji dzięki tej karcie mamy wstęp wolny.

Poznań – największe atrakcje

Najważniejszą atrakcja poznania jest Stary Rynek z symbolem miasta: ratuszem renesansowym, którego środkową wieżyczkę przyozdabia zegar oraz mechaniczne koziołki poruszające się przy dźwiękach hymnu Poznania. W ratuszu mieści się Muzeum Historii Miasta, które w sobotę możemy zwiedzać za darmo. Pójdźmy też na Zamek Królewski - najmłodszy na świecie oraz do Muzeum Archeologicznego – choć nie każdy jest entuzjastą tego rodzaju rozrywek, ekspozycje tych instytucji są naprawdę imponujące, a wiele z nich warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

Rynek w Poznaniu to miejsce spotkań, wielu wydarzeń kulturalnych i punkt charakterystyczny. Tu zawsze coś się dzieje, a w pobliżu znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy: noclegi, restauracje, sklepy z pamiątkami i instytucje kultury. Stąd możemy udać się na ciekawe zwiedzanie lub całonocną imprezę. Wybór jest subiektywny, ale Poznań nie bez przyczyny ubiegał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – tutaj naprawdę każdy znajdzie atrakcję dla siebie.

Niewątpliwą atrakcją jest Park Cytadela, będący jednym z 5 najpiękniejszych zielonych miejsc w Poznaniu. Atrakcją jest też piękna Palmiarnia, gdzie możemy poczuć się jak w tropikach, chociaż będziemy w centrum miasta. Polecamy odwiedzić też symbole historyczne miasta jak Ostrów Tumski, czyli katedrę z X wieku, a także najmłodszy zamek cesarski w Polsce, czyli Zamek Cesarski zbudowany dla Wilhelma II. Atrakcją zamku jest to, że możemy go zwiedzać w dzień i w nocy.

Poznań – kiedy warto jechać?

Cały rok. Atrakcje Poznania nie są sezonowe, choć to latem odbywa się tu najwięcej festiwali. Wszystkie atrakcje turystyczne są czynne cały rok, a oferta kulturalna i edukacyjna miasta jest naprawdę imponującą. W mieście znajduje się opera i filharmonia, a jeśli zależy nam na młodzieżowej rozrywce – latem corocznie odbywa się tutaj festiwal kolorów.

Dla aktywnych polecamy wypoczynek nad jeziorem Maltańskim. Atrakcją Poznania jest też fakt, że to miasto dostosowane dla potrzeb rowerzystów, z siecią rowerów miejskich. Na miejscu w upalne dni znajdziemy też bez problemu atrakcyjne aquaparki. Poznań oferuje wiele atrakcji, także nietypowych.

Poznań – co warto zjeść

Regionalne przysmaki i potrawy, które warto zjeść, będąc w Poznaniu to pieczona kaczka, czernina, galart i szare kluski z tartych ziemniaków.

Poznańskie pyry z gzikiem to nic innego jak ziemniaki gotowane w łupinach podawane z twarogiem ze śmietaną, cebulą i szczypiorkiem.

Poznań – atrakcje w okolicy

Miasto oferuje nam na ogół typowo miejskie atrakcje, ale warto przyjechać do Poznania z kilku powodów. Na terenie miasta jest wiele zieleni i możliwości aktywnego wypoczynku, jednak jeśli chcemy zaczerpnąć świeżego powietrza, zachęcamy do odwiedzenia Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie w szczególności zwróćmy uwagę na jeziora polodowcowe. W okolicy Poznania znajdziemy też Rogalin z pałacem Raczyńskich, Gniezno, Kórnik, Rezerwat Morasko z 7 kraterami powstałymi na skutek upadku meteorytów.

Poznań
Komunikacja

Metro, autobusy, kolej, tramwaje, taksówki.

Co warto zobaczyć
Wiza/paszport

nie

Orientacyjna odległość

310 km od Warszawy

Lotniska
Noclegi

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dneed33
dneed33
dneed33