Turystyczne ujęcia tygodnia
Przedstawiamy dziesięć, naszym zdaniem, najciekawszych turystycznych zdjęć minionego tygodnia.
Nić ochrony
Raksha Bandan to indyjskie święto, którego centralnym elementem jest zawiązanie przez siostrę tzw. rakhi, kolorowej nici na nadgarstku brata. Stąd nazwa święta - "raksza" znaczy ochrona, zaś "bandhan" - wiązanie, więzy.
Latawce
Latawce w kształcie statków żaglowych i skrzydła oraz najprostsze z folii pojawiły się na niebie podczas pokazu nad chudowskim zamkiem.
Poświęcenie
Podczas obchodów miesiąca Aadi, Indyjscy mężczyźni przebijają swoje części ciała metalowymi przedmiotami.
Maski
Mężczyźni ubrani w tradycyjne stroje, podczas Parady Poczty odbywającej się w San Salvador.
Tybetański Karnawał
Podczas Tybetańskiego Karnawału, którego tradycja sięga 400 lat, mężczyźni wykonują tradycyjne tańce.
Pod wodospadem
Z powodu 38 stopniowych upałów jakie nawiedziły Bułgarię, ludzie szukali ochłody, miedzy innymi w pobliżu wodospadu w miejscowości Karlovo.
Janai Purnima
Podczas Janai Purnima tłumy ściągają do Gosainkund, świętego jeziora.
Hop do wody, dla ochłody
Jezioro Ammersee to jedno z ulubionych miejsc Niemców w trakcie upalnych wakacji. Jezioro jest trzecim pod względem wielkości w Bawarii. Leży na południowy zachód od Monachium.
Kąpiel błotna
Tegoroczny Przystanek Woodstock w Kostrzynie odbywał się pod hasłem "Miłość, Przyjaźń i Pokój".
Wędkowanie
Francuscy wędkarze upodobali sobie molo w normandzkiej miejscowości Dieppe.
Pingwin
Gdy w Niemczech temperatury doszły do 30 st.C., nawet pingwiny we Frankfurckim ZOO szukały ochłody.