Ulubione miasto Polaków. Teraz jeszcze więcej lotów
Węgierska linia lotnicza Wizz Air otwiera bazę operacyjną w Chorwacji. Miasto, które staje się lokalizacją nowej bazy, jest jednym z ulubionych turystycznych kierunków Polaków. Wkrótce będzie tam można polecieć jeszcze częściej.
Wizz Air przekazał w ostatnim czasie dwie informacje dotyczące chorwackiego Zadaru. Węgierski przewoźnik ogłosił rozszerzenie letniej siatki połączeń z Warszawy o trasę do nadmorskiego miasta i powstanie tam nowej bazy operacyjnej.
Z Warszawy do Chorwacji
Nowe połączenie Wizz Air wystartuje 9 czerwca i w sezonie letnim będzie obsługiwane aż cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Loty będą realizowane nowym samolotem Airbus A321neo.
"Cieszymy się z uruchomienia nowego bezpośredniego połączenia z Lotniska Chopina w Warszawie do Zadaru, które daje podróżnym z Polski jeszcze większy wybór niskokosztowych opcji na letni wypoczynek. Dzięki dogodnemu dostępowi do jednego z najpopularniejszych nadmorskich kierunków w Chorwacji nowe połączenie wzmacnia naszą ofertę podróży wypoczynkowych z Warszawy, a jednocześnie stanowi ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń, ponieważ Zadar staje się nową stacją operacyjną Wizz Aira" - powiedział menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Airze Salvatore Gabriele Imperiale, cytowany w komunikacie firmy.
Musisz pamiętać przed podróżą. Ekspert mówi, jak zadbać o bezpieczeństwo
Węgierska linia lotnicza realizuje z warszawskiego Okęcia aż 67 tras do 27 krajów. W tym Polacy do tych, które polscy turyści lubią najbardziej, czyli do Włoch, Hiszpanii, Grecji, Portugalii, na Maltę czy Islandię oraz do Chorwacji.
Zadar - jedno z ulubionych miast Polaków
Cała żupania zadarska jest miejsce, chętnie odwiedzanym przez turystów z Polski. Ten chorwacki region będzie idealnym wakacyjnym kierunkiem, zarówno dla tych, którzy szukają pięknych plaż i krystalicznie czystej wody, jak i dla tych, którzy lubią spędzać urlop aktywnie. Nie zawiodą się również ci, którzy wolą zwiedzać miasta, odkrywać kulturę oraz smakować lokalnej kuchni.
Sam Zadar uchodzi za stolicę najpiękniejszych zachodów słońca, a mury tego miasta zostały wpisane na listę zabytków UNESCO. Wśród największych atrakcji Zadaru wymienia się się m.in. słynne organy morskie, Katedra św. Anastazji, Kościół św. Donata czy słynny Narodni Trg.
Do Zadaru może dolecieć także z innych polskich miast, nie tylko z Warszawy. Loty są realizowane m.in. z Katowic, Wrocławia i Gdańska.
Źródło: rp.pl/WP