Trwa ładowanie...

W góry czy na Mazury?

W Polsce jest wiele urokliwych miejsc, w których chętnie spędzilibyśmy wakacje. Dlatego niejednokrotnie stajemy przed dylematem, jakie miejsce wybrać na zasłużony wypoczynek? Czy piękno beskidzkiej przyrody, czy mazurskie pejzaże?

W góry czy na Mazury?
d3ga0t0
d3ga0t0

W Polsce jest wiele urokliwych miejsc, w których chętnie spędzilibyśmy wakacje. Dlatego niejednokrotnie stajemy przed dylematem, jakie miejsce wybrać na zasłużony wypoczynek? Czy piękno beskidzkiej przyrody, czy mazurskie pejzaże?

Beskidy to niezwykle przyjazne ludziom góry. Niezbyt wysokie, pokryte lasami, zwieńczone w partiach grzbietowych kobiercem kwiecistych hal, dają poczucie wolności i nieograniczonej przestrzeni. Za jeden z najpiękniejszych regionów uchodzi Beskid Sądecki. Jego miłośnicy cenią go za nasłonecznione polany, rwące potoki, bogactwo źródeł mineralnych, sady owocowe w pobliżu gospodarstw, ale przede wszystkim za atmosferę spokoju, ciszy i wręcz poczucia bezpieczeństwa w objęciach nieskażonej, przyjaznej człowiekowi przyrody. Region Beskidu Sądeckiego jest również bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym. Ze względu na obecność źródeł wód mineralnych, ośrodki turystyczne, lecznicze i wypoczynkowe powstały właśnie w miejscu ich występowania. Do dziś cieszą się one niesłabnącą popularnością. Są to: Krynica – Zdrój, Piwniczna – Zdrój, Muszyna, Szczawnica, Ryto, Żegistów - Zdrój.

Mazury Zachodnie to wciąż jeden z najmniej obleganych regionów, chociaż swoją urodą zaskakuje każdego nowego przybysza. Pod względem przyrodniczym należą bez wątpienia do jednego z najciekawszych i najpiękniejszych miejsc naszego kraju. Bogactwo tutejszej fauny i flory, ciekawa rzeźba terenu i bezmiar wód stanowią o dużej atrakcyjności tego miejsca. Tu właśnie wita turystów jedno z największych i najpiękniejszych jezior Polski – Jeziorak. Tędy przepływa niezwykle urokliwa rzeka Drwęca. Tu biegnie unikalny Kanał Elbląski! A okolice Parku Krajobrazowego Wzgórza Dylewskich stwarzają doskonałe warunki do pieszych i rowerowych wędrówek, uprawiania joggingu czy nordic walking oraz oferują przepiękne plenery do jazdy konnej wierzchem. Atutem tego miejsca jest spokój i cisza oraz wyjątkowo stabilny mikroklimat, co docenią z pewnością meteoropaci. Każdego roku na urlopowiczów czeka moc wrażeń: od podglądania ptaków - ja nad Jeziorakiem widziałem orła - przez odkrywanie tajemnic zamku w Morągu,
po festiwal jazzowy w Iławie.

Coraz częściej, wybierając się na urlop, zamierzamy nie tylko solidnie wypocząć, ale również zadbać o poprawę urody i zdrowia. I w Beskidach i na Mazurach nie brakuje różnorodnych ośrodków, które oferują bogate zaplecze spa. Jednak najbardziej znane są Hotele SPA Dr Irena Eri*s, które proponują na bardzo atrakcyjnych warunkach pobyty wakacyjne (www.DrIrenaErisSpa.com*)
. Spa, to miejsce, gdzie szybko i skutecznie zrelaksujesz się i doładujesz się niezbędną porcją pozytywnej energii. Dobroczynnych efektów zaznasz w różnego rodzaju saunach, począwszy od łagodnych z niską temperaturą powietrza i wypełnionych ziołowymi aromatami, aż po gorące sauny tradycyjne. Wyjątkową regenerację ciała i zmysłów zapewnią luksusowe zabiegi pielęgnacyjne i orientalne masaże. W utrzymaniu dobrej kondycji i zgrabnej sylwetki nieodzowne są zajęcia ruchowe jak aerobic, callanetic’s czy joga. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach samemu podjąć walkę ze zbędnymi kilogramami, możesz
skorzystać z porady ekspertów w ramach programu Dieta & Trening.

Przy tak bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, a jego urlop będzie zaliczony do efektywnych i niezapomnianych.

Najciekawsze oferty:

d3ga0t0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ga0t0