Trwa ładowanie...
d4994pw

Włochy

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

UTC+1

Języki:

włoski, w regionach północnych możliwa komunikacja w języku niemieckim i francuskim

Shutterstock
Źródło: Shutterstock, fot: canadastock

Włochy to kraj, który zachwyca przez 365 dni w roku. Rzym, Neapol czy legendarna Wenecja to miasta, które powinno się zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Idealne miejsca na weekendowy city break, romantyczny wypad we dwoje czy urodzinowy prezent dla bliskiej osoby. Każdy doskonale wie, że liczba najważniejszych na świecie zabytków o włoskim rodowodzie naprawdę onieśmiela. Włochy kochają zapaleni narciarze - Livigno, Bormio, Aprica czy Passo Tonale to tylko niektóre kierunki rokrocznie przyciągające tłumy. A to jedzenie...

Najpopularniejsze lotniska: Rzym Fiumicino (FCO), Rzym Ciampino (CIA), Katania (CTA), Wenecja Treviso (TSF), Palermo (PMO), Neapol International (NAP), Florencja (FLR), Mediolan Bergamo (BGY), Alghero Sardynia (AHO)

Gdzie warto pojechać: Rzym, Watykan, Wenecja, Werona, Florencja,
Sycylia, Wezuwiusz, Neapol, Sardynia, Capri, Piza,Toskania, Mediolan, Bolonia, Asyż, San Marino

Włochy
Co warto zobaczyć
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 20 min

Orientacyjna odległość

Warszawa - Rzym 1769 km

Najpopularniejsze lotniska
Bezpieczeństwo

Turyści narażeni są we Włoszech przede wszystkim na kradzieże (dokumenty, pieniądze) oraz na włamania i kradzieże samochodów. Z uwagi na przypadki nielegalnego i oszukańczego pośrednictwa pracy, zaleca się wzmożoną ostrożność wobec ogłoszeń dotyczących ofert pracy we Włoszech.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4994pw
d4994pw
d4994pw