Egzotyka7 najbardziej ekstremalnych lotnisk świata

7 najbardziej ekstremalnych lotnisk świata

7 najbardziej ekstremalnych lotnisk świata

Wyprawa do tych miejsc może przyprawić o sporą dawkę adrenaliny! Dziś zabierzemy was w wirtualną podróż po najbardziej ekstremalnych lotniskach świata. Nie uwierzyłbyś, że w tych miejscach można bezpiecznie wylądować!

Wyprawa do tych miejsc może przyprawić o sporą dawkę adrenaliny! Dziś zabierzemy was w wirtualną podróż po najbardziej ekstremalnych lotniskach świata. Nie uwierzyłbyś, że w tych miejscach można bezpiecznie wylądować!

Sea Ice Runway to główne lotnisko na Antarktydzie, dzięki któremu amerykańska stacja badawcza McMurdo jest zaopatrywana w najpotrzebniejszy sprzęt. Większość pilotów obsługujących loty w ten rejon jest zdania, że jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Problemem są przed wszystkim lodowe pasy startowe.

pw/if

1 / 6

Don Mueang, Tajlandia

Obraz
© uploaded on Flickr by Keng Susumpow under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Don Mueang to drugi największy port lotniczy Tajlandii. Położony w odległości około 24 km od Bangkoku został oficjalnie otwarty 27 marca 1914 roku. Główne niebezpieczeństwo stanowią pola golfowe usytuowane pomiędzy pasami, które dekoncentrują pilotów.

2 / 6

Lotnisko Juancho E. Yrausquin, Antyle Holenderskie

Obraz
© uploaded on Flickr by Photocapy under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Lotnisko Juancho E. Yrausquin zlokalizowane jest na wyspie Saba. Większość pilotów i specjalistów uznało je za najtrudniejsze na świecie. Prócz niezwykle krótkiego pasa, dodatkowym utrudnieniem są położone z jednej strony wysokie wzgórza, a z drugiej urwiska i klify.

3 / 6

Port lotniczy Matekane, Lesotho

Obraz
© uploaded on Wkipedia.org Tom Claytor. under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Matekane to lądowisko położone na wysokości 2286 m n.p.m. w miejscowości o tej samej nazwie w Lesotho. Wielu pilotów nie posiada wystarczającego doświadczenia, by tu lądować, z kolei dla turystów jest to mrożące krew w żyłach przeżycie. Adrenaliny zarówno pilotom, jak i podróżnym dostarcza górzysty teren i bardzo krótki – niespełna 400-metrowy pas startowy.

4 / 6

Kansai International Airport, Japonia

Obraz
© Domena publicza, Wikipedia Commons

Kansai International Airport położone jest około 5 km od brzegów Honsiu i 38 km od miasta Osaka. Do dziś stanowi największe lotnisko zbudowane na sztucznej wyspie. Z lądem łączy je most o długości 3,7 kilometra. Kansai zbudowane jest na ogromnej platformie, która jest narażona na osiadanie gruntu. Podpora jest nieustannie monitorowana w celu wykluczenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dodatkowo jest narażone na trzęsienia ziemi i tajfuny.

5 / 6

Lotnisko Paro, Bhutan

Obraz
© uploaded on Flickr by shrimpo1967 under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

To lotnisko uchodzi za najbardziej wymagające na świecie. Położone jest na wysokości 2200 m n.p.m., pośród szczytów wznoszących się na wysokość 5500 m n.p.m. Tylko ośmiu pilotów na świecie posiada niezbędne uprawnienia do lądowania tutaj.

6 / 6

Port lotniczy Svalbard, Norwegia

Obraz
© uploaded on Wkipedia.org User:Bjoertvedt under CC license http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

To lotnisko położone jest w odległości 3 kilometrów od miejscowości Longyearbyen, na terytorium Norwegii. Svalbard jest najbardziej na świecie wysuniętym na północ portem lotniczym obsługującym loty pasażerskie. Prócz warunków atmosferycznych największym problemem są uszkodzenia nawierzchni pasa startowego. W 2002 roku właśnie z powodu remontów lotnisko było tymczasowo zamknięte.

pw/if

Audi A3 – ekstremalnie wypasiony samochód!

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)