WP
WP

Malediwy - Największe atrakcje

Malediwy to państwo wyspiarskie o tej samej nazwie, znajduje się na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii.

Najpopularniejsze lotniska: Male (MLE)

WP

Co warto zobaczyć: cały archipelag oferuje atrakcje w postaci białych
plaż porośniętych palmami, błękitnej i przejrzystej wody bogatej w podwodne życie na rafie koralowej i bajecznych kurortów, na uwagę zasługuje Male - stolica kraju.

Czas lotu / jazdy samochodem

przelot z 1 przesiadką min. 13 h 30 min.

Strefa czasowa

UTC +4

Języki

malediwski (dhivehi), angielski

Wiza

Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest: przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień)

Waluta

rupia malediwska (MVR)

Komunikacja

Między wyspami kursują łodzie oraz samoloty. Wszelkie środki transportu pomiędzy wyspami zaprzestają kursowania przed zachodem słońca.

Służba zdrowia

Trzeba pamiętać o dużym niebezpieczeństwie zarażenia się cholerą, tyfusem, polio, żółtaczką typu A, B i E. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno-epidemiologiczną. Zaleca się wykupienie ubezpieczenia od kosztów leczenia. Na Malediwach znajdują się zaledwie dwa szpitale.

Religia / obyczaje

Malediwy są krajem muzułmańskim. Zaleca się przestrzeganie odpowiednich zasad zachowania i ubioru w miejscach publicznych. W strojach kąpielowych sugeruje się poruszać tylko w ośrodkach turystycznych i na plaży. Nudyzm jest zakazany, włączając to zamknięte resorty turystyczne.

WP
WP