Miasta7 cudów Mazur

7 cudów Mazur

7 cudów Mazur
Źródło zdjęć: © 7 cudów Mazur

Miasta znajdujące się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich mają bezsprzecznie swój niepowtarzalny urok i czar, które ściągają do regionu rzesze turystów. Charakteryzują się również bogatym dziedzictwem kulturowym, szerokim wachlarzem atrakcji sportowych oraz rekreacyjnych. W tym sezonie, od czerwca do września, miasta zapraszają wielbicieli wody i natury na cykl imprez odbywających się w ramach kampanii promocyjnej "7 Cudów Mazur". W trakcie ich trwania przeprowadzone zostaną regaty o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Twórcami programu są największe miejscowości regionu.

Miasta znajdujące się na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich mają bezsprzecznie swój niepowtarzalny urok i czar, które ściągają do regionu rzesze turystów. Charakteryzują się również bogatym dziedzictwem kulturowym, szerokim wachlarzem atrakcji sportowych oraz rekreacyjnych. W tym sezonie, od czerwca do września, miasta zapraszają wielbicieli wody i natury na cykl imprez odbywających się w ramach kampanii promocyjnej _ 7 Cudów Mazur _. W trakcie ich trwania przeprowadzone zostaną regaty o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Twórcami programu są największe miejscowości regionu.

Skryte wśród gęstych lasów Ruciane-Nida, stanowi idealne miejsce do naładowania swoich akumulatorów. Miasto otoczone jest jeziorami, licznymi trasami rowerowymi i szlakami kajakowymi. Żeglarze kojarzą to miejsce głównie ze względu na Śluzę Guziankę, która oddziela od siebie dwa wielkie jeziora: Bełdany i Nidzkie. Szeroki wachlarz atrakcji sprawia, że osoba odwiedzająca miasto z pewnością znajdzie coś dla siebie. Tutejszy etap Żeglarskiego Grand Prix odbędzie się 2 sierpnia, w ramach Dni Rucianego-Nidy.

Tekst: 7 cudów Mazur/at/if

1 / 5

Giżycko - wizytówka historyczna regionu

Obraz
© 7 cudów Mazur

Bezpośrednie sąsiedztwo Twierdzy Boyen sprawia, że Giżycko stanowi wspaniałą wizytówkę historyczną regionu i przypomina o jego pruskich korzeniach. Turysta szukający na swojej drodze znaków przeszłości, nie może ominąć tego miejsca. Dodatkową atrakcję miasta stanowi słynny most obrotowy, będący jedyną konstrukcją tego typu w Polsce i jedną z nielicznych w Europie. Okazuje się, że siła jednego człowieka wystarcza do otwarcia mostu ważącego 100 ton! Regaty w ramach Żeglarskiego Grand Prix odbędą się tutaj w sobotę 19 lipca i stanowić będą element głośnego Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego.

2 / 5

Węgorzewo - mekka żeglarzy

Obraz
© 7 cudów Mazur

Węgorzewo to najdalej wysunięte na północ miasto Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Dla żeglarzy miejsce-cel. Dość odległy, lecz kuszący swoją unikalnością. Niepowtarzalny klimat miejsca potęguje wszechotaczająca natura, która pozytywnie wpływa na samopoczucie nawet najbardziej zatwardziałych narzekaczy. Węgorzewo zaprasza na etap Żeglarskiego Grand Prix 12 lipca. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zdobycia Pucharu Burmistrza!

3 / 5

Ryn - w cieniu krzyżackiej twierdzy

Obraz
© 7 cudów Mazur

Finał Żeglarskiego Grand Prix odbędzie się w cieniu ryńskiego zamku krzyżackiego. Miasto szczyci się swoimi średniowiecznymi korzeniami i organizuje tu liczne imprezy oraz zloty rycerskie. Turysta odwiedzający miasto natknąć się może na symbol pomarańczowego ślimaka, oznaczający iż Ryn należy do międzynarodowej sieci miast CittaSlow. Mieszkańcy Rynu podkreślają, że żyje się tutaj przyjemnie i spokojnie, a ślimak jest tego znakiem. Ostatni etap oraz uroczysty Finał Żeglarskiego Grand Prix zaplanowano na 23-go sierpnia.

4 / 5

Mrągowo - kabarety, regaty i dobry humor

Obraz
© 7 cudów Mazur

Mazurska Noc Kabaretowa jest bez wątpienia wydarzeniem o ogólnokrajowym zasięgu. Mrągowo, słynie z organizacji licznych imprez masowych i dba o to, aby turyści odwiedzający region Wielkich Jezior Mazurskich nie narzekali na brak rozrywek. Regaty w ramach Żeglarskiego Grand Prix okraszone dawką wszechobecnego humoru z pewnością sprawią, iż zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy na długo pozostawią je w swojej pamięci. Odbędą się one 20-go lipca, tuż po Mazurskiej Nocy Kabaretowej.

5 / 5

Mikołajki - Żeglarska Stolica Polski

Obraz
© 7 cudów Mazur

Mikołajki nie raz nazywane były mianem Żeglarskiej Stolicy Polski. Położenie w centralnym punkcie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich sprawia, iż miasto trudno ominąć płynąc zarówno z kierunku pół-nocnego, jak i z południa. Dla wielu żeglarzy, nieodzownym dopełnieniem mazurskiej przygody są występy zespołów szantowych. Festiwal Szantowy w Mikołajkach oraz regaty Grand Prix stanowić będą doskonałą okazję do zebrania sił przed kolejnym etapem rejsu. Miasto serdecznie zaprasza 26-go lipca.

Tekst: 7 cudów Mazur/at/if

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)