Zima w Polsce

IAR | dodane 2012-12-07 (15:57) 3 lata 10 miesięcy 17 dni i 3 minuty temu
 

Prawdziwa zima przyszła do Polski i prędko nas nie opuści. Z danych Instytutu Meteorologii i i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższym tygodniu czekają nas zarówno opady śniegu jak i i ujemna temperatura.


Jak mówi Grażyna Dąbrowska z IMGW, najbliższy weekend będzie w miarę pogodny, ale zimny. Pierwszy mróz przyjdzie jeszcze dziś. wieczorem i w nocy pojawia się rozpogodzenia. A to oznacza, że powietrze się bardzo ochłodzi. Najcieplej będzie w rejonie Zatoki Gdańskiej - trzy stopnie poniżej zera.

Najchłodniej, na południu- minus 12. Synoptycy ostrzegają jednak, że w kotlinach górskich temperatura może spaść do minus 15 stopni. Sobota i większość niedzieli będzie pogodna. W ciągu dnia czeka nas umiarkowany mróz od plus jednego stopnia na wybrzeżu przez minus 4 w centrum kraju do minus ośmiu na południu.

Pogoda zacznie się zmieniać w niedzielę po południu. Wtedy synoptycy spodziewają się opadów śniegu. W ciągu dnia padać będzie głównie na południowym wschodzie. Po południu od zachodu do Polski wkroczy front z intensywnymi opadami śniegu. Będą one powodowały przyrost pokrywy śnieżnej do 15 centymetrów. Śnieg padać będzie przez cały przyszły tydzień. W dzień czeka nas lekki mróz, w nocy temperatura może spaść nawet do minus 11 stopni.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Pszoniak/dj

Polub WP Turystyka na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

  • wycieczki
pokaż więcej