Trwa ładowanie...

Plac zabaw na granicy USA i Meksyku. Dzieci pozostają poza wszelkimi podziałami

Między palami ogrodzenia granicznego, oddzielającego miejscowości Ciudad Juarez w Meksyku i Sunlad Park w USA grupa artystów zainstalowała huśtawki. Korzystają z nich beztroskie i śmiejące się dzieci, a wszystkiemu przypatrują się żołnierze.

Plac zabaw na granicy USA i Meksyku. Dzieci pozostają poza wszelkimi podziałamiŹródło: Facebook.com/ Stephanie Babich-Harvey
d2vowwk
d2vowwk

Pomysł na "Ścianę Teeter-Totter" pochodzi od Ronalda Raela, amerykańskiego profesora architektury. "Dwunarodowa huśtawka" została zaprojektowana w 2009 r. i pokazana w książce "Borderwall as Architecture", która pokazuje w zabawny i kreatywny sposób, jak radzić sobie z podziałami tworzonymi przez ludzi. Dziesięć lat później rysunki stały się rzeczywistością.

Transgraniczne huśtawki zostały zamontowane kilka dni po tym, jak amerykański Sąd Najwyższy uznał, że administracja Donalda Truma może z budżetu wojskowego wydać 2,5 miliarda dolarów na budowę muru oddzielającego USA od Meksyku.

Ludzie z obu stron muru zebrali się pod bramą graniczną, by wziąć udział w "jednoczącym akcie". Zdaniem Raela wydarzenie było pełne radości i poczucia wspólnoty. Huśtawki mają być symbolem pojednania i zjednoczenia mieszkańców Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

d2vowwk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przydrożny handel bez sprzedawcy. Za granicą to działa, sprawdziliśmy jak jest w Polsce

d2vowwk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vowwk